Tunceli’de ağır hasarlı binalar yıkılıyor

Tunceli’de ağır hasarlı binalar yıkılıyor Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor. Yıkım dron ile havadan görüntülenirken Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, çalışmaları yerinde inceledi. Pülümür ilçesi Meydanlar Mahallesi’nde köylerinden sel ve deprem gibi afetler ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunceli’de ağır hasarlı binalar yıkılıyor

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor. Yıkım dron ile havadan görüntülenirken Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, çalışmaları yerinde inceledi.

Pülümür ilçesi Meydanlar Mahallesi’nde köylerinden sel ve deprem gibi afetler nedeniyle göç eden vatandaşlar için 1987 yılında başlanarak etap etap 177 afet konutu inşa edildi. 1992 Erzincan ve 2001 Pülümür depremlerinden etkilenen konutların bir kısmında güçlendirme çalışmaları yapıldı. En son 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde ağır hasar gören konutlar, bir süre önce boşaltıldı. İlçe genelinde hak sahiplerine konteyner verilirken, boşaltılan ağır hasarlı binaların da yıkımına başlandı. Yıkımına başlanan ağır hasarlı binalar havadan görüntülenirken Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, çalışmaları yerinde inceledi.

Tunceli’de ağır hasarlı binalar yıkılıyorArt’s Magazin – ULUSAL HABER

tuncelide agir hasarli binalar yikiliyor 0 keJn1g9O

tuncelide agir hasarli binalar yikiliyor 1 tIn3HDJs

tuncelide agir hasarli binalar yikiliyor 2 EvW9IfMS

tuncelide agir hasarli binalar yikiliyor 3 gYbaGTzG

tuncelide agir hasarli binalar yikiliyor 4 bIe2XMUC

Tunceli’de ağır hasarlı binalar yıkılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!