Türkiye RACVIAC 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak

Türkiye RACVIAC 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak RACVIAC-Güvenlik İşbirliği Merkezi Çok Uluslu Danışma Grubu (MAG) Dönem Başkanlığını 2024 yılı için üstlen Türkiye, 17-18 Nisan tarihlerinde yapılacak olan 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak. RACVIAC - Güvenlik İşbirliği Merkezi Çok Uluslu ...

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye RACVIAC 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak

RACVIAC-Güvenlik İşbirliği Merkezi Çok Uluslu Danışma Grubu (MAG) Dönem Başkanlığını 2024 yılı için üstlen Türkiye, 17-18 Nisan tarihlerinde yapılacak olan 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak.

RACVIAC – Güvenlik İşbirliği Merkezi Çok Uluslu Danışma Grubu (MAG) Dönem Başkanlığını 2024 yılı için üstlenen Türkiye, 51. MAG toplantısı 17-18 Nisan tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, RACVIAC, bölgesel Güven ve Güvenlik Arttırıcı Önlemlerin (GGAÖ) uygulanmasında Güneydoğu Avrupa ülkelerine eğitim desteği sağlamak, silahların kontrolü ve GGAÖ alanında bölgesel diyalog ve işbirliğine zemin oluşturmanın yanı sıra bölge ülkelerini gelecekte akdedebilecekleri çok taraflı silahların kontrolü antlaşmalarına katılmaya hazırlayarak bu antlaşmalardan doğan yükümlülüklerini uygulamalarına yardımcı olmayı hedeflendiği belirtildi.

Türkiye ile birlikte Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan RACVIAC’ın asli üyeleridir.

Türkiye RACVIAC 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacakArt’s Magazin – ULUSAL HABER

Türkiye RACVIAC 51. MAG toplantısına ev sahipliği yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!