Vali Şahin: “Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir”

Vali Şahin: "Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir” Vali Hulusi Şahin, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen serginin açılışına katıldı. Vali Şahin, " Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir" dedi. Bizim Otizm Vakfı’nca düzenlenen Otizm Farkındalık Sergisi Açılışı ...

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Şahin: “Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir”

Vali Hulusi Şahin, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında düzenlenen serginin açılışına katıldı. Vali Şahin, ” Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir” dedi.

Bizim Otizm Vakfı’nca düzenlenen Otizm Farkındalık Sergisi Açılışı’na Vali Hulusi Şahin ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel, Bizim Otizm Vakfı Başkanı Perihan Bal, vakıf üyeleri ile otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.

Sergi açılışında kısa bir konuşma yapan Vali Hulusi Şahin, “İlgiye ihtiyaç duyan bireylerimize toplum olarak özel ilgi göstermeliyiz. Otizmli bireyleri topluma kazandırmak ve toplumun otizmi bir eksiklik olarak görmemesi için çalışmak hem kurumlarımızın hem de birer birey olarak hepimizin görevidir” dedi.

Sergideki pamuk iplikten yapılan motiflerin, otizmin sendromlarından biri olan tekrarlama davranışı neticesinde çocukların ipliklere düğüm atmasıyla oluşması katılımcıları etkiledi.

Otizmli çocuklar, yazdıkları şiirleri ve şarkıları içtenlikle okuyarak katılımcılara tebessüm dolu anlar yaşattı.

Sergiyi gezdikten sonra otizmli çocuklar ve aileleriyle fotoğraf çektiren Vali Şahin, sergi anı defterine günün anlam ve önemine dair anı yazısını yazdı.

Vali Şahin: “Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir”Art’s Magazin – YEREL HABER

vali sahin otizmli evlatlarimizi topluma kazandirmak gorevimizdir 0 8UR2wfmS

vali sahin otizmli evlatlarimizi topluma kazandirmak gorevimizdir 1 67ZwtWDT

vali sahin otizmli evlatlarimizi topluma kazandirmak gorevimizdir 2 KFfXHErG

Vali Şahin: “Otizmli evlatlarımızı topluma kazandırmak görevimizdir”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!