1. Haberler
  2. Son Dakika Haberleri
  3. Gözünüzü toprak doyursun! Toprak hırsıyla mezarlığı tahrip ettiler

Gözünüzü toprak doyursun! Toprak hırsıyla mezarlığı tahrip ettiler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gözünüzü toprak doyursun! Toprak hırsıyla mezarlığı tahrip ettiler

Tural ŞAHBAZLI / KAHRAMANMARAŞ (İGFA)- Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Köseli mahallesinde akılalmaz bir olay yaşandı.

Kırsal bir mahalle olan Köseli’deki bir asırlık mezarlık, bir süre önce A.K. adlı şahsın tapulu arazisiydi. A.K. mezar yerinin “tapulu malı” olması bahanesiyle vefat eden vatandaşların yakınlarına zorluk çıkarınca işler yargıya taşındı. Kahramanmaraş 3. Asliye Hukuk Mahkemesince verilen kararda, mezarlık arazisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait mezar yeri olarak tescil edildi ve istimlak ücreti tapu sahibine verildi. Belediye tarafından hızla çevre düzenlemesi yapılan mezarlığın ömrü ise kısa oldu.

image 123650291 4 1719546610 449

GİZLİCE GİRDİ, PARKE TAŞLARINI SÖKTÜ

İstimlak edilen arazinin sahibi aile ise yargı kararının ardından, önce belirlenen yaklaşık 200 bin TL tutarındaki ödemeyi aldı. Ardından arazinin eski tapu sahibi A.K.’nin oğlu N.K. yargı kararını yediremeyince gizlice girdiği mahalle mezarlığının taşlarını sökerek defin alanlarına zarar verdi. Kısa süre sonra mezarlığın tahrip edildiğini fark eden mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

image 123650291 3 1719546587 360

MEZARLIKTA OSMANLI ASKERİ DE VAR, DEPREMZEDE DE…

100 yıldan eski olduğu düşünülen ve toprak hırsıyla tahribe uğrayan mezarlıkta, Osmanlı Devleti adına Hicaz ve Yemen cephelerinde savaşmış kişilerin de yattığı biliniyor. 6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depreminde hayatını yitiren kişilerin de defnedildiği mezarlığı tahrip eden aileye vatandaşın tepkisi büyük.

Gözünüzü toprak doyursun! Toprak hırsıyla mezarlığı tahrip ettiler | Art’s Magazin | Son Dakika Magazin

Gözünüzü toprak doyursun! Toprak hırsıyla mezarlığı tahrip ettiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!