Kripto Haberleri – SEC Şefi Gensler Kripto Para Sorgularından Sinirli

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Haberleri – SEC Şefi Gensler Kripto Para Sorgularından Sinirli

Kripto Haberleri – SEC Gensler Başkanı Gary Gensler, kripto para birimiyle ilgili soruları yanıtlamaktan yorulmuş gibi görünüyor ve geleneksel finansla karşılaştırıldığında kripto paraya orantısız odaklanmanın yorucu hale geldiğini öne sürüyor. CNBC’nin Squawk Box programına yakın zamanda katılan Gensler, SEC’in denetlediği daha geniş finansal manzaraya kıyasla kripto pazarının nispeten küçük ölçeğini vurguladı. Kripto alanında dolandırıcılıkların ve mevzuata uyumsuzluğun yaygınlığını vurguladı ve medyadaki yüksek hacimli araştırmaları, pazarın bu tür konulardaki aşırı varlığına bağladı.

Table of Contents

Toggle

Kripto Haberleri – Kripto Soruşturmalarından Bıkan SEC Şefi Gensler, Daha Geniş Finansal Duruma Odaklanma Çağrısında Bulundu

Sunucu Andrew Ross Sorkin’in SEC’in kriptoya olan belirgin odağı hakkındaki sorusuna yanıt veren Gensler, medyanın dikkatinin çıkarlarının nerede olduğunu yansıttığını ileri sürdü. Konuşmayı daha geniş finansal konulara yönlendirme çabalarına rağmen Gensler, Robinhood gibi belirli şirketler ve Ether gibi varlıkların sınıflandırılması hakkındaki sorular da dahil olmak üzere sürekli olarak kripto ile ilgili konulara geri döndüğünü fark etti.

SEC Başkanı Gensler Eleştirilerin Ortasında Kararlı Durdu ve Düzenleyici Bütünlüğe Bağlılığı Vurguladı

Coinbase’in hukuk şefi Paul Grewal’ın suçlamaları ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Başkanı Patrick McHenry gibi milletvekillerinin incelemeleri karşısında Gensler, kurumun düzenleyici netlik ve uygulama konusundaki kararlılığında ısrar ederek SEC’in yaklaşımını savundu. Kongre’nin yanıltıcı olduğu yönündeki iddialara karşı çıkarak, teşkilatın bilgileri ifşa etme ve devam eden soruşturmaların bütünlüğünü koruma konusunda takdir yetkisine sahip olduğunu vurguladı.

SEC’in Kararlılığı Sarsılmadı: Gensler, Zorluklara Rağmen Kripto Düzenlemesinde Dikkatli Olduğunu Doğruladı

Kripto düzenlemesini çevreleyen devam eden yasal savaşlara ve tartışmalara rağmen Gensler, SEC’in yasa dışı faaliyetleri ele alma ve menkul kıymetler yasalarına uyumu sağlama konusundaki kararlılığını yeniden doğruladı. Halihazırda açılmış olan çok sayıda yaptırım eylemi ve dava ve daha fazlasının yolda olmasıyla, SEC’in kripto alanına yönelik incelemesinin henüz bitmediği açıktır.

SSS

Gary Gensler neden kripto para birimi sorularından bıktı?

Gensler, geleneksel finansla karşılaştırıldığında kripto para birimine orantısız odaklanmanın yorucu olduğunu düşünüyor ve kripto pazarının daha geniş finans sektörlerine kıyasla nispeten küçük ölçeğine dikkat çekiyor.

Gensler’in kripto alanıyla ilgili dile getirdiği bazı endişeler neler?

Gensler, kripto pazarında dolandırıcılıkların ve mevzuata uyumsuzlukların yaygınlığını vurguladı ve medyadaki yüksek hacimli soruşturmaları bu sorunlara bağladı.

Gensler, SEC’in kriptoya yaklaşımıyla ilgili suçlamalara ve incelemelere nasıl yanıt veriyor?

Gensler, SEC’in düzenleyici netlik ve uygulama konusundaki kararlılığını savunuyor, Kongre’yi yanılttığı yönündeki iddialara karşı çıkıyor ve kurumun bilgileri ifşa etme konusunda takdir yetkisini ileri sürüyor.

En son kripto güncellemeleri için Crypto Data Space’i takip edin.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

Kripto Haberleri

Kripto Haberleri – SEC Şefi Gensler Kripto Para Sorgularından Sinirli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!