ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘ÇOCUK HAKLARI SEMİNERLERİ’ DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘ÇOCUK HAKLARI SEMİNERLERİ’ DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi iş birliği ile başlatılan ‘Çocuk Hakları Seminerleri’nin ikincisi, Altındağ Çocuk Kulübü’nde düzenlendi. 

ABB’nin Çocuk Kulüpleri’ne üye öğrencilerin çocuk haklarına yönelik bilgilendirilmeleri amacıyla başlatılan ‘Çocuk Hakları Seminerleri’, Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin uzman avukatlarının sunumuyla yürütülüyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Çocuk Kulüpleri üyelerine yönelik düzenlenen seminerlerin sonuncusu Altındağ Çocuk Kulübü’nde yapıldı.

Toplam üç seminerin kaldığını belirten ABB Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Tuğba Nagehan Turpçu, konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Programımızı Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi ile birlikte düzenliyoruz. Ankara Barosu’ndan avukatlar, çocuk hakları ile ilgili bilgilendirme yapıyorlar. İki oturum şeklinde gerçekleşiyor. Birinci oturumda Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi anlatılıyor. İkinci oturumda da çocuklarımızın dijital hakları nelerdir, dijital mahremiyet nedir, bunlardan bahsediliyor. Çocukların hem kendi haklarıyla ilgili bilgi sahibi olmalarını istiyoruz hem de internet ortamında bulundukları için dijital haklarıyla ilgili de bilgilendirilmelerini istiyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘ÇOCUK HAKLARI SEMİNERLERİ’ DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!