CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÜMİT ÖZDAĞ İLE GÖRÜŞTÜ… KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİYE, DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR. VAR OLAN SORUNLARINI AŞMAYA İHTİYACI VAR”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÜMİT ÖZDAĞ İLE GÖRÜŞTÜ… KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİYE, DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR. VAR OLAN SORUNLARINI AŞMAYA İHTİYACI VAR”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, görüşmenin ardından, “Sayın Genel Başkan’a Millet İttifakı’nın liderlerinin görüşlerini, yaptığımız çalışmaları, Ortak Mutabakat Metni konusundaki düşüncelerimizi, Anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimizi, bazı sorular da sordu sayın Genel Başkan, olabildiğince Sayın Genel Başkan’ı bilgilendirdim. Türkiye’nin demokrasiye, dayanışmaya ihtiyacı var. Var olan sorunlarını aşmaya ihtiyacı var” dedi. Ümit Özdağ ise, “Bazı sorularımız vardı. Onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık. Aldığımız cevaplar çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapacağız. Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları ve Sayın Sinan Oğan ile de bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık. Sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız. Kısa zaman içerisinde Türk kamuoyuyla görüşlerimizi paylaşacağız” açıklamasını yaptı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile bir araya geldi. Zafer Partisi genel merkezindeki görüşmede, Kılıçdaroğlu’na; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ile CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke eşlik etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Özdağ, saat 15.00’de görüşmeye ilişkin basın mensuplarına birlikte açıklama yaptı.  

“TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİYE, DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR. VAR OLAN SORUNLARINI AŞMAYA İHTİYACI VAR”

Kılıçdaroğlu, “Sayın Başkan ve arkadaşları lütfedip kabul ettiler. Kendileriyle gayet güzel, verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Türkiye’nin sorunlarını, dünya sorunlarını bir anlamda masaya yatırdık, değerlendirmelerde bulunduk. Aynı zamanda ben Sayın Genel Başkan’a Millet İttifakı’nın liderlerinin görüşlerini, yaptığımız çalışmaları, Ortak Mutabakat Metni konusundaki düşüncelerimizi, Anayasa değişikliğiyle ilgili düşüncelerimizi, bazı sorular da sordu sayın Genel Başkan, olabildiğince ayrıntılı şekilde sayın Genel Başkan’ı bilgilendirdim. Türkiye’nin demokrasiye, dayanışmaya ihtiyacı var. Var olan sorunlarını aşmaya ihtiyacı var. Bu çerçevede sayın Genel Başkan, arkadaşlarıyla görüşecek. Biz kendi düşüncelerimizi bütün ayrıntılarıyla sayın Genel Başkan’a aktardık” dedi.

“AYRINTILI OLARAK CEVAPLAR ALDIK”

Ümit Özdağ da “Biz de sayın CHP Genel Başkanı’na ve heyete teşekkür ediyoruz ziyaret için. Bazı sorularımız vardı. Onları sorduk. Ayrıntılı olarak cevaplar aldık. Aldığımız cevaplar çerçevesinde biz de yetkili kurullarımızda değerlendirmeler yapacağız. Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partilerin genel başkanları ve sayın Sinan Oğan ile de bu toplantıdan önce değerlendirme yapmıştık. Sonrasında tekrar yine değerlendirme yapacağız. Kısa zaman içerisinde Türk kamuoyuyla görüşlerimizi paylaşacağız. Ben de tekrar Sayın Genel Başkan’a ziyareti için teşekkür ediyorum” görüşme üzerine değerlendirmesini yaptı.  

Konuşmaların ardından Zafer Partisi Genel Merkezi önünde toplanan yurttaşlar tarafından “Birleşe birleşe kazanacağız” sloganı atıldı.

 

Art’s Magazin  Gündem

CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ÜMİT ÖZDAĞ İLE GÖRÜŞTÜ… KILIÇDAROĞLU: “TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİYE, DAYANIŞMAYA İHTİYACI VAR. VAR OLAN SORUNLARINI AŞMAYA İHTİYACI VAR”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!