CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYIYLA DEDESİNE İSTİKLAL MADALYASI VERİLEN CHP’Lİ AHMET AKIN: “TERÖR İLE BİZİ YAN YANA KOYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYIYLA DEDESİNE İSTİKLAL MADALYASI VERİLEN CHP’Lİ AHMET AKIN: “TERÖR İLE BİZİ YAN YANA KOYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM”

TAMER ARDA ERŞİN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, dedesi Ahmet Akın’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile ‘Milis Akıncı Müfrezesi Milli Ordu’nun kuruluşunda görev aldığı için İstiklal Madalyası verildiğini belirterek, “Terör ile bizi yan yana koyanların alnını karışlarım” dedi. Akın, “Biz milletimizin mesajını aldık. Allah’ın izni ile başaracağız, Türk milleti, birlik ve beraberlik başaracak. Bir evladımız, kardeşimiz, Sinan Ateş kardeşimiz. Sinan Ateş’imizin daha katillerini ortaya koymayıp, katillerini saklayanlardan bu millete ne hayır gelir” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın dedesi Ahmet Akın’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile ‘Milis Akıncı Müfrezesi Milli Ordu’nun kuruluşunda görev aldığı için İstiklal Madalyası verildi. Dedesinin İstiklal Madalyası’nı CHP Genel Merkezi’ndeki odasında saklayan Akın, Erdoğan’ın seçim sürecinde kullandığı CHP’yi hedef alan montaj videolara “Terör ile bizi yan yana koyanların alnını karışlarım” diye tepki gösterdi.  

Akın, dedesi Akın’ın İstiklal Madalyası’nı 6 ay önce aldıklarını aktararak, “Ailemize bunu 6 ay önce tevdi ettiler. Neden? 6 yıldır mücadele ettik, bunu bile çok gördü. Aldık, başardık, vermek zorunda kaldılar. Bizler bu ülkenin kuruluşunda da kurtuluşunda da varız. Onun emaneti CHP’nin çatısı altındayız. 6 parti birleştik, Türk milleti ile bir olduk, beraber olduk” diye konuştu.

“VATAN VE BAYRAK KUTSALDIR”

Akın, bayrak ve vatanın kırmızı çizgileri olduğunu kaydederek, “Ben Kuvayı Milliye’nin baş şehrinin, Balıkesir’in evladıyım. Her yerde söylüyorum. Biz milliyetçilikle doğduk. Milliyetçilikle büyüdük. Milliyetçilikle öleceğiz. Bizim için vatan ve bayrak kutsaldır. Ama bunları yalan, dolanla algıya kullanarak, milletimize çektirdiklerini unutturmaya veya başka şekilde yönlendirmeye çalışmak da bu millete söylenmiş en büyük yalandır” dedi.

“ALNINI KARIŞLARIZ”

Akın, “Bizi terör ile, onunla bununla yaftalayanların alnını karışlarız” dedi.

“SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİNİ SAKLAYANLARDAN BU MİLLETE NE HAYIR GELİR?”

Akın, AKP’nin bakanlar aracılığıyla devletin gücünü kullanarak siyaset yaptığını belirterek, “Bu mertlik değildir. Olamaz. Onun için bugün Sayın Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bunu söyledi. Biz milletimizin mesajını aldık. Allah’ın izni ile başaracağız, Türk milleti, birlik ve beraberlik başaracak. Bir evladımız, kardeşimiz. Sinan Ateş kardeşimiz. Sinan Ateş’imizin daha katillerini ortaya koymayıp, katillerini saklayanlardan bu millete ne hayır gelir?” diye sordu.

“TERÖR İLE AYNI YAĞMURDA ISLANMADIK”

Akın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıktıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Hatırlayın, ‘Beraber ıslandık yağmurda’. Videonun gerçeği, kendilerinin gerçek yüzü. Ama yalanla milleti farklı noktalara geçirmeye çalışıyorlar. Biz asla terör ile yan yana durmadık, yürümedik. Biz asla terör ile aynı yağmurda ıslanmadık.

“KAPALI KAPILAR ARKASINDA PAZARLIKLAR YAPILAMDI MI”?

Erdoğan ve AK Parti terör örgütleri ile defalarca masalara oturmadılar mı? Kendilerinin açıklamaları yok mu, gerçek. Montaj da değil, var. Kapalı kapılar arkasında pazarlıklar yapılmadı mı? Yapıldı. AK Parti değil mi FETÖ’yü besleyip büyüten ‘Ne olursun, yalvarıyorum, dön sen’ diyen.”

 

 

Art’s Magazin  Gündem

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYIYLA DEDESİNE İSTİKLAL MADALYASI VERİLEN CHP’Lİ AHMET AKIN: “TERÖR İLE BİZİ YAN YANA KOYANLARIN ALNINI KARIŞLARIM”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!