KIRŞEHİRLİLER, NEŞET ERTAŞ’I YENİMAHALLE’DE ANDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KIRŞEHİRLİLER, NEŞET ERTAŞ’I YENİMAHALLE’DE ANDI

Halk ozanı Neşet Ertaş, Yenimahalle Belediyesi ev sahipliğinde Kırşehir Belediyesi Abdallar Müzik Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Neşet Ertaş’ı Anma ve Kırşehirliler Buluşması’ programında anıldı.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen anma programında; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl, Umut Akdoğan, Mesut Doğan, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ferudun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Yardımcısı Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar da Kırşehirlileri yalnız bırakmadı.

Sunuculuğunu Abdullah Gündüz’ün yaptığı program, Kırşehir güzellemesiyle başladı. Geceye anıları ve esprileriyle renk katan Gündüz’e, sanatçı Duygu Kutlu da Neşet Ertaş’ın türkülerini söyleyerek eşlik etti.

Programda vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, şunları söyledi:

“Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği bizi biz yapan değerlerdir. Bunlarla birliğimizi koruduk, kardeşliğimizi geliştirdik. Tüm bölgelerimizin türkülerini seviyoruz. Biz bu renklerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti’ni kurduk. Biz de ayrımcılık yok. Biz de eşitlik var. Değerlerimizin kıymetini onlar hayattayken bilmeliyiz. Aramızdan ayrıldıklarında ise onları unutmamalı, unutturmamalıyız. Bıraktıkları mirasları gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Neşet Ertaş, duygulara tercüman olmuş bir gönül adamıdır. Kırşehir’in bağrından çıkan Ertaş, zaman ve sınırların ötesine geçen bir insandır.”

 

Art’s Magazin  Yurt

KIRŞEHİRLİLER, NEŞET ERTAŞ’I YENİMAHALLE’DE ANDI

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!