SOL Parti: “Tarikatlara, Cemaatlere Devletin Tüm İmkanlarını Sağlayan İktidar Bu Suçun Ortağıdır”

featured
service

SOL Parti: Tarikatlara, Cemaatlere Devletin Tüm İmkanlarını Sağlayan İktidar Bu Suçun Ortağıdır

SOL Parti: “Tarikatlara, Cemaatlere Devletin Tüm İmkanlarını Sağlayan İktidar Bu Suçun Ortağıdır”

Sol Parti, “Çocuklarımız, gençlerimiz; kamunun denetleyemediği ancak vergilerimizle finanse edilen tarikatlar tarafından gericiliğin pençesinde esir ediliyor. Genç yaşında Enes Kara’yı intihara sürükleyen karanlık ile bugün ortaya çıkan skandalın failleri aynıdır. Bu tarikatlara, cemaatlere devletin tüm imkanlarını sağlayan, devlet bürokrasisinin korumasına alan siyasi iktidar bu suçun ortağıdır” açıklamasını yaptı.

Sol Parti, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının 6 yaşında imam nikâhı ile evlendirilmesi ve cinsel istismara maruz bırakılması hakkında açıklama yaptı. Parti tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

“SİYASAL İSLAMCI POLİTİKALAR, BU OLAYDA DA GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE TÜM TOPLUM İÇİN AÇIKTAN TEHDİT OLUŞTURMAKTADIR”

“Birgün Gazetesi’nin ortaya çıkardığı İsmailağa tarikatında yıllarca süren çocuk istismarı, ülkemizin en küçüğünden en büyüğüne kadar esir edilmeye çalışıldığı karanlığın bir parçasıdır. 20 yılda tüm kamu kuruluşlarını, eğitim kurumlarını tarikatlara, cemaatlere peşkeş çeken siyasal İslamcı politikalar, bu olayda da görüldüğü üzere tüm toplum için açıktan tehdit oluşturmaktadır.

“TARİKATLARA, CEMAATLERE DEVLETİN TÜM İMKANLARINI SAĞLAYAN, DEVLET BÜROKRASİSİNİN KORUMASINA ALAN SİYASİ İKTİDAR BU SUÇUN ORTAĞIDIR”

Henüz geçtiğimiz aylarda, şeyhinin cenazesine iktidarından muhalefetine tüm isimlerin katıldığı İsmailağa ve benzeri cemaatler, bu rejimin helalleşilecek rengi değil, temizlenmesi gereken urudur. Çocuklarımız, gençlerimiz; kamunun denetleyemediği ancak vergilerimizle finanse edilen tarikatlar tarafından gericiliğin pençesinde esir ediliyor. Genç yaşında Enes Kara’yı intihara sürükleyen karanlık ile bugün ortaya çıkan skandalın failleri aynıdır. Bu tarikatlara, cemaatlere devletin tüm imkanlarını sağlayan, devlet bürokrasisinin korumasına alan siyasi iktidar bu suçun ortağıdır.

“ÇOCUKLARIMIZIN, GENÇLERİMİZİN GÜVENLİĞİ, GELECEĞİ İÇİN TARİKATLAR, CEMAATLER VE BUNLARIN RANT KAPISI OLAN İKTİDAR TÜMÜYLE ÜLKEDEN DEFEDİLMELİDİR”

Çocuklarımızın, gençlerimizin güvenliği, geleceği için tarikatlar, cemaatler ve bunların rant kapısı olan iktidar tümüyle ülkeden defedilmelidir. Muhalefetin tüm unsurlarının da bu konuda ‘muhafazakâr kesimi ürkütme’ kaygısıyla davranmaması ve bu karanlığa karşı mücadele etmesi elzemdir. Ülkemizi bu karanlıktan kurtarmak, çocuklarımızı, gençlerimizi güvenli bir geleceğe kavuşturmak için, gericiliğe karşı istisnasız mücadele edilmelidir.”

 

SOL Parti: “Tarikatlara, Cemaatlere Devletin Tüm İmkanlarını Sağlayan İktidar Bu Suçun Ortağıdır”
SOL Parti: “Tarikatlara, Cemaatlere Devletin Tüm İmkanlarını Sağlayan İktidar Bu Suçun Ortağıdır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!