YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, 8 MART’I KONUKEVİ MİSAFİRLERİ İLE KUTLADI

featured
service

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, 8 MART’I KONUKEVİ MİSAFİRLERİ İLE KUTLADI

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü, Zübeyde Hanım Konukevi’nde kalan misafir kadınlarla karşıladı. Şehir dışından gelerek Onkoloji Hastanesi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının kaldığı konukevinde düzenlenen programda kadınlarla bir araya gelen Yaşar, “Siz Yenimahallelilerin misafirlerisiniz. Elimizden geldiği kadar sizleri rahat ettirip bu zorlu günleri rahat geçirmenizi hedefliyoruz” dedi.

Yaşar, “Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Taciz, istismar ve kadın cinayetleri ne yazık ki ülkemizde de sıklıkla yaşanıyor. Bu utanç verici olayların yaşanmadığı, kadın ve erkeğin eşit haklarla, barışın egemen olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz. Kadınların ailede, iş ortamında ve yaşamda eşit şartlarda, huzur içerisinde yaşaması için kadın erkek demeden hepimizin mücadele etmesi ve bu çağın gerisinde olan zihniyeti silmemiz gerekiyor. Hep beraber mücadelemizi verelim ve kadına karşı kalkan elleri birlikte kıralım” diye konuştu.

“ZOR ZAMANLARINDA VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

Uygar bir toplum hedefine ulaşmanın yolunun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından anayasal güvenceye alınan hakları korumaktan ve sıkı sıkıya bu ilkelere bağlı kalmaktan geçtiğini belirten Yaşar, “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum. Yenimahalleliler olarak sizleri burada misafir etmekten onur duyuyoruz. Açıldığı günden bu yana binlerce hasta yakınını konukevimizde ağırladık. Şehir dışından gelerek uzun tedavi sürecinde barınma konusunda büyük sıkıntı yaşayan ve zor durumda olan vatandaşlarımız için hizmete açtığımız Zübeyde Hanım Konukevi’ne Yenimahalle sakinleri de büyük destek veriyor. Konukevimize destek olan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, hastalarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

Art’s Magazin  Yurt

YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR, 8 MART’I KONUKEVİ MİSAFİRLERİ İLE KUTLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!