Gamze Taşcıer: “Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster”

service

Gamze Taşcıer: Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster

Gamze Taşcıer: “Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster”

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer hastanelerin kapatılmaması için mücadele eden doktorlara “inceleme başlatıldığını” bildirdi. Taşcıer, Bakan Koca’ya Alman şair Bertolt Brecht’in dizelerini okuyarak şunları söyledi: “Brecht’in bir şiiri var Sayın Bakan, ‘Tankınız ne güzel generalim. Süpürür bir ormanı. 100 insanı geçer. Ama bir kusurcuğu var. İnsan ister sürmek için.’ Sizin de binalarınız ne güzel Sayın Bakanım; dev gibi, otel gibi; ama bir kusurcuğu var; içinde hekim ister çalışmak için.”

CHP Ankara Milletvekili  Gamze Taşcıer TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçe görüşmelerinde söz aldı. Taşcıer, Bakan Koca’yı Alman şair Bertolt Brecht’in dizelerini okuyarak şunları söyledi:

“Brecht’in bir şiiri var Sayın Bakan, ‘Tankınız ne güzel generalim. Süpürür bir ormanı. 100 insanı geçer. Ama bir kusurcuğu var. İnsan ister sürmek için.’ Sizin de binalarınız ne güzel Sayın Bakanım; dev gibi, otel gibi; ama bir kusurcuğu var; içinde hekim ister çalışmak için.”

Taşcıer konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben, bugüne kadar 35 önerge sormuşum size, sadece 4’ünü yanıtlamışsınız. Dört yıl, dört ay, on bir ay, on bir gündür bekleyen, cevap alamadığım soru var, sizin, yasamaya saygınız bu mudur?” diye sordu.

“Pandemi döneminde 77 eczacı meslektaşım maalesef hayatını kaybetti. Tabii, o dönem sizin Bilim Kuruluna layık görmediğiniz eczacıların, bu hafta bir mitingi var. Mesela, üç ay önce TEB’le yaptığımız toplantıda ‘Eczanelerin stok uyumsuzluğunu gidermek için de aktivasyon yapılmasını sağlayacağız’ dediniz. Üç ay geçti, neyi bekliyorsunuz bunu yapmak için? Yine, göstermelik bir İFK düzeltmesi yaptınız ama hâlâ piyasada birçok ilaç yok ve bu sorun maalesef pansuman dahi olamadı. Şu anda her iki eczaneden 1’i maalesef sizin politikalarınız nedeniyle batma noktasında.

Hastaneler kapatılmasın diye mücadele eden doktorlara bir inceleme başlatıldığını duyuyoruz. Özele gitmek yerine, kamuda kalarak halk sağlığına sahip çıkmak isteyen doktorların, bu mücadelesinin neyinden rahatsız oluyorsunuz? Bunu da çok merak ediyorum.”

 

Art’s Magazin | Gündem

Gamze Taşcıer: “Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster” 1
Gamze Taşcıer: “Binalarınız Ne Güzel Sayın Bakanım, Dev, Otel Gibi, Ama Bir Kusurcuğu Var, İçinde Hekim İster”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!