YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN ‘AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK

featured
service

YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN ‘AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK

Yenimahalle Belediyesi, ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ dolayısıyla, Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde ‘Atığın Modası Geçti’ temasıyla etkinlik düzenledi. 

Belediye’nin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerince Evrensel Değerler Çocuk Müzesi’nde ‘Atığın Modası Geçti’ temasıyla düzenlenen etkinliğe, ilçenin küçük sakinleri ile Nefes Engelliler Sosyal Tesisi’nde eğitim gören öğrenciler katıldı. Uzman eğitmenlerden geri dönüşüm ve atık azaltma konusunda bilgi alan Yenimahalleli küçükler, tekstil atıklarından kendi çantalarını tasarladı. 

Yenimahalle Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri etkinliğe ilişkin, şu açıklamayı yaptı:

“Atık azaltımını sağlayabilmek için önce ürünü satın alırken bilinçli olmamız gerekiyor. Gerçekten ihtiyacımız olan ürünleri seçmeli, özellikle sürdürülebilirlik yönetimine önem veren markalardan ürün seçmeliyiz. Yaşadığımız kürede kaynaklar sonsuz değil, elbet bir gün tükenecek. Bu nedenle var olan kaynaklarımızı tüketirken bilinçli olmalıyız. Tekstil ürünlerini bilinçli satın almalı uzun süre kullanmalı, mümkün olduğunca en az atığa sebep olmalı ve sonunda da geri dönüşüme göndermeliyiz. Bu süreç kişinin sürdürülebilir yaşam tarzının bir göstergesi, kendi modasıdır.”

2009 yılından bu yana ‘Avrupa Atık Azaltım Haftası’ kapsamında düzenlenen etkinliklerde atık azaltma, ürünün yeniden kullanımı ve maddesel geri dönüşüm stratejileri hakkında farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

 

YENİMAHALLE BELEDİYESİ’NDEN ‘AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!