ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN İZCİLERİ ZEYTİNPARK’TA KAMP YAPTI

service

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN İZCİLERİ ZEYTİNPARK’TA KAMP YAPTI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan izcilik faaliyetleri kapsamında, Zeytinpark’ta kamp düzenlendi. 

Büyükşehir’in düzenlediği kampa, 11 ile 15 yaş arasındaki 25 izci katıldı. Kampta; doğada kalma, doğayı koruma ve kendini koruma gibi eğitimler alan izciler, atölye çalışmalarına da katıldı. İzci adayları da aileleriyle birlikte Zeytinpark’taki kamp alanını ziyaret etti. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Hayat Ekici ve İzci Lideri Ersoy Ünal tarafından ailelere ve çocuklarına, izcilik ve kamp hakkında bilgi verildi. 

İzci adaylarından 11 yaşındaki Nehir Evgen, “Evimizin önünde çadır kurup kamp kurmayı bile denedim. Çadır hayatını da çok merak ediyorum. Zeytinpark çok güzel bir yer ormanın ve doğanın içindeyiz bu beni daha da heyecanlandırdı. Eğitimleri tamamlayıp gerçek bir izci olmak istiyorum” diye konuştu. 

Büyükşehir’in ilk izcilerinden Emircan Teker ise “Kampta cep telefonundan uzak arkadaşlarımızla doğanın içinde sosyalleşme imkanı buluyoruz. El becerilerimiz artıyor, gemici düğümü, sekiz düğüm atmayı öğrendik, doğada tek başına kaldığımızda neler yapabileceğimizi gördük. Ayrıca çadır kurmayı ve içini düzenlemeyi öğrendik. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bizlere sunduğu bu imkan için teşekkür ederim” dedi.  

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN İZCİLERİ ZEYTİNPARK’TA KAMP YAPTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!