EFELER’DEN ÇOCUKLARA SANAT DOLU YARIYIL HEDİYESİ

featured
service

EFELER’DEN ÇOCUKLARA SANAT DOLU YARIYIL HEDİYESİ

Efeler Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklara özel kültür sanat etkinlikleri düzenleyecek.

Efeler Belediyesi, 23 Ocak – 3 Şubat 2023 tarihleri arasında çocuk tiyatro oyunu ve senfoni orkestrasıyla çocuklara eğlenceli bir tatil yaşatacak.

NASREDDİN HOCA İLE GÜLECEK, SENFONİ ORKESTRASI İLE EĞLENECEKLER

Etkinlikler kapsamında Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın yazıp yönettiği “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyunu, Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda 26 Ocak Perşembe günü 13.00 ve 15.00’te, 2 seans olarak gösterime girecek. Parkta oynayan çocukların Nasreddin Hoca’nın bazı fıkralarını canlandırmasını konu alan oyun, izleyicilere eğlence dolu anlar yaşatacak.

Efeler Belediyesi’nin yarıyıl tatilinde çocuklara sunacağı bir diğer etkinlik ise Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın sahne alacağı konser olacak. Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda her yaştan sanatseverlerle bir araya gelecek orkestra, 27 Ocak Cuma günü saat 19.30’da birbirinden güzel eserleri Efelerli çocuklar için çalacak. Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın Efeler’de vereceği konserin ardından E.B.Ş.T. de İzmir’de sahneye çıkacak. Turne kapsamında “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı oyun, 2 Şubat Perşembe günü Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak.

Efeler’de düzenlenecek her iki etkinliğin de biletleri, Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nden ücretsiz olarak temin edilebilecek.

BAŞKAN ATAY: “TATİLDE DOLU DOLU ZAMAN GEÇİRMEYE DAVET EDİYORUZ”

Çocukların tatildeki boş zamanı faydalı aktiviteler ile geçirmelerini önemsediklerini söyleyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Çocuklarımızı yarıyıl tatilinde tiyatro ve konser gibi kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturacak olmaktan dolayı mutluyuz. Tiyatro ve müzik onların eğlenmelerini, eğlenirken de öğrenmelerini sağlayan önemli sanat dalları. Çocuklarımızı aileleri ile etkinliklerimize katılmaya, birlikte dolu dolu zaman geçirmeye davet ediyoruz” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

EFELER’DEN ÇOCUKLARA SANAT DOLU YARIYIL HEDİYESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!