KUŞADASI, 2022 YILINI MÜZİKLE DOLU GEÇİRDİ 

featured
service

KUŞADASI, 2022 YILINI MÜZİKLE DOLU GEÇİRDİ 

Kuşadası Belediyesi, 2022 yılı boyunca çeşitli müzik organizasyonlarına ve ‘Altın Güvercin Beste Yarışması’na ev sahipliği yaptı. 

Kuşadası geçen yılı düzenlenen çeşitli müzik etkinlikleriyle geçirdi. İki yıllık pandeminin ardından yapılan konser ve yarışmalar hem yurttaşın hem esnafın yüzünü güldürdü. Altı yıllık aranın ardından 2019 yılında yeniden kente kazandırılan ve bu yıl 25’inci kez düzenlenen ‘Altın Güvercin Beste Yarışması’ ilçede ve pop müzik dünyasında heyecan yarattı. 

Kuşadası Belediyesi ile KUSAV iş birliğinde yaşama geçirilen ‘Kuşadası Sokak Festivali’, ‘Müzik Sokakta’ başlığı altında Türkiye’nin ve dünyanın sevilen sokak müziği sanatçılarını ağırladı. Festival kapsamında dünyaca ünlü sokak müziği grubu Light in Babylon İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı’nda konser verdi. Festival boyunca Kuşadası’nın yedi farklı noktasında kurulan sahnelerde Samos Rembetiko Müzik, Kerimcan Temel, Yusuf Gülerhepşen, Emre Dinler, Sercan Özkaratufan, Ege Kabalak, Melih Gezmen, Rumeli Bandosu, Lefkoşa Ritmorkestra Grubu, BateBumbo, Violinist Kate dönüşümlü olarak performans sergiledi. Çeşitli dans grupları tarafından sergilenen gösteriler ise katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

MAFFY’NİN ADI CAZ GÜNLERİNDE ÖLÜMSÜZLEŞTİ

Kuşadası Belediyesi ile KUSAV iş birliğinde yaz sezonu boyunca, dünyaca ünlü Kuşadalı caz sanatçısı Ahmet Muvaffak Falay’ın anısına düzenlenen ‘Maffy Kuşadası Caz Günleri’, temmuz ayında Türkiye’de caz davulunun öncülerinden olan Ferit Odman konseri ile başladı. ‘Maffy Caz Günleri’ kapsamında düzenlenen 14 konseri 4 bin kişi izledi. 

GÜVERCİNADA’DAN YAZ BOYUNCA MÜZİK SESLERİ YÜKSELDİ

Kuşadası, yaz boyunca caz müziğin önemli isimlerinin yanı sıra ‘Güvercinada Dinletileri’ adıyla düzenlenen caz ve klasik müzik konserlerine de ev sahipliği yaptı. Haziran ayında Dilek Sert Erdoğan konseri ile başlayan ‘Güvercinada Dinletileri’, Meltem Ege, Önder Focan, Flapper Swing gibi isimleri ağırladı. ‘Genç Sanat Dinletileri’ adıyla gerçekleşen ve genç sanatçıların sahne aldığı klasik müzik konserleri ise dinleyiciden ilgi gördü. Bu kapsamda İspanya Galiçya Kraliyet Filarmoni Orkestrası’nda solist olarak çalmaya hak kazanan ilk Türk keman virtüözü olan Ilgın Top, Kuşadalılarla buluştu.

Kuşadası Belediyesi ile Number 1 TV iş birliğinde kentin farklı plajlarında düzenlenen plaj partilerine de ilgi yoğun oldu. Tatilciler, plajlara kurulan sahneden gerçekleşen DJ performansları ve sevilen sanatçıların verdiği konserler eşliğinde eğlendi.

Kuşadası Belediyesi tarafından Balıkçılar Meydanı’nda düzenlenen konserler ise kente coşku getirdi. Son iki yıldır pandemi nedeniyle zor günler geçiren esnafa da can suyu olan Balıkçılar Meydanı konserleri kapsamında Melek Mosso, Harun Akın gibi ünlü isimler sahne alırken, Kuşadası Kent Orkestrası ise sergilediği performanslarla coşkuyu zirveye taşıdı.

Art’s Magazin  Yurt

KUŞADASI, 2022 YILINI MÜZİKLE DOLU GEÇİRDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!