Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

‘KUŞADASI OTİZM DESTEK MERKEZİ’ TÖRENLE AÇILDI 

service

‘KUŞADASI OTİZM DESTEK MERKEZİ’ TÖRENLE AÇILDI 

Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin birlikte inşa ettiği, ‘Kuşadası Elma Şekerleri Çocuk Gelişim Merkezi ve Kuşadası Otizm Destek Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hacıfeyzullah Mahallesi’nde bulunan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin ortaklaşa inşa ettiği Kuşadası Elma Şekerleri Çocuk Gelişim Merkezi ve Kuşadası Otizm Destek Merkezi hizmete girdi. Açılış törenine, CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve yurttaşlar katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, şunları söyledi:

“2023 YILINDA BENZER 4 PROJEMİZ DAHA VAR”

“Aydın Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kuşadası’na kazandırmış olduğumuz bu otizm ve çocuk gelişim merkezi kentimizin özellikle bu bölgesi için çok önemli bir hizmet. Biz çocuk gelişim merkezleri ve sosyal donatı alanlarını yapmaya devam edeceğiz. 2023 yılında Aydın Büyükşehir Belediyemizle yapacağımız benzer dört projemiz daha var. Türkiye’nin ihtiyaçlarından yola çıkarak ve Kuşadası’nın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, Aydın Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kuşadası’nın eksikliklerini gidermeye devam ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve Kuşadası’na gelerek bizleri onurlandıran genel başkan yardımcılarıma ve milletvekillerime çok teşekkür ediyorum.”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise şöyle konuştu:

“İKTİDAR OLDUĞUMUZDA ÖZEL ÇOCUKLARIMIZ DA HAFTADA 45 SAAT EĞİTİM ALACAK”

“Bu gördüğünüz tesisin arazisini Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne verdi. Biz de el birliği ile beraber binayı yaptık. Bugün 44 çocuktan bir tanesi otizmli doğuyor. Çok ciddi sorunlar ve sıkıntılar yaşanıyor. Otizmli çocukların da diğer çocuklar gibi haftada 45 saat eğitim alması gerekiyor. Şu dönemde maalesef otizmli çocuklar yeterli eğitim alamıyor. Merkezi hükümet otizmli çocuklarımıza ayda sadece 8 saat eğitim veriyor. Buradan ben tekrar söz veriyorum. Bu sözü de Sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldım. İktidar olduğumuzda özel çocuklarımız da diğer çocuklar gibi haftada 45 saat eğitim alacaklar.”

Kuşadası’nın çok önemli bir merkeze kavuştuğunu belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, şu değerlendirmeyi yaptı:

“HER TÜRLÜ BASKIYA RAĞMEN HİZMET ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

“Öncelikle sizlere Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selam ve saygılarını getirdim. Bugün güzel bir iş birliğine tanık oluyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ve Kuşadası Belediyemiz güzel bir tesis ortaya koydular. Bu iş birliği diğer ilçe belediyelerimizde de devam ediyor. Belediyelerimiz, görevde oldukları yerlerde yardımları dört katına çıkardı. Ve yapılmayan birçok işi yaptı. Biz belediye başkanlarımızla gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Belediyelerimiz iktidarın yapması gereken yurtları ve kreşleri yapıyor. Her türlü baskı ve engellemelere rağmen hizmet üretmeye devam ediyoruz. İlk genel seçimde Türkiye’de iktidar olacağız. Halkın iktidarını kuracağız.”

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ VERİYORUZ”

CHP Yurt Dışı Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise “Bugün Kuşadası Belediyesi ile Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin el ele verdiğinde ne güzel işler yaptığını, ne büyük hizmetler hayata geçirdiğini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ankara’da birileri iftira kervanına devam ederken, Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı belediyeleri hizmet etmeye devam ediyor. Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz. İlk seçimlerde milletin oylarıyla iktidara geleceğiz” dedi.

 

‘KUŞADASI OTİZM DESTEK MERKEZİ’ TÖRENLE AÇILDI 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!