SÜLEYMAN BÜLBÜL: AYDIN’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMINA ZORLA GÖTÜRÜLEN ÖĞRENCİLERDEN 10 TL YOL PARASI ALINDI

service

SÜLEYMAN BÜLBÜL: AYDIN’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMINA ZORLA GÖTÜRÜLEN ÖĞRENCİLERDEN 10 TL YOL PARASI ALINDI

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aydın’da düzenlenen programa öğrencilerin zorla götürüldüğünü ve öğrencilerden 10’ar TL yol parası alındığı öne sürdü. Bülbül, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, “Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan idareciler ve öğretmenler hakkında işlem yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir” diye sordu.

Süleyman Bülbül, TBMM Genel Kurulu’nda dün yaptığı konuşmada, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Aydın’daki Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde program düzenlendiğini, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un ‘Bu salonu doldurun’ talimatı üzerine öğrencilerin zorla salona götürüldüğü ve kendilerinden 10’ar TL yol parası alındığını iddia etti. Bülbül, şunları söyledi:

“Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Aydın’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunda program düzenlenmiştir. Düzenlenen bu programa katılan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ‘Bu salonu doldurun’ diye talimat vermiş ve bunun üzerine yaklaşık 20 otobüs öğrenci zorla programa götürülmüş, üstelik zorla programa götürdükleri öğrencilerden de 10 lira yol parası alınmıştır.

Öğrencilerimiz, sizin dolgu malzemeniz değildir. Öğrencilerimizi kirli hesaplarınıza, sahte kurnazlıklarınıza alet edemezsiniz. Bu skandal olayın savunulacak hiçbir yanı yoktur. Buradan Milli Eğitim Bakanı’na da sesleniyorum. Hâlâ görevinde olan İl Milli Eğitim Müdürü hakkında acilen işlem yapılmalıdır. Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan idareciler ve öğretmenler hakkında işlem yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir.”

Süleyman Bülbül, konuyla ilgili, Bakan Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi de verdi.

SÜLEYMAN BÜLBÜL: AYDIN’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ PROGRAMINA ZORLA GÖTÜRÜLEN ÖĞRENCİLERDEN 10 TL YOL PARASI ALINDI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!