• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘ÖZGÜR KUŞ’ OYUNU

featured
service

AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘ÖZGÜR KUŞ’ OYUNU

Ayvalık Belediye Tiyatrosu, afet bölgesinden Ayvalık’a gelen depremzede çocuklar için ‘Özgür Kuş’ isimli tiyatro oyununu sahneledi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Yaşadıkları ortamdan, okullarından ve arkadaşlarından uzakta olan çocuklarımıza huzurlu bir ortam yaratmak, onların mutsuzluklarını az da olsa unutturmak amacıyla, onların yüreklerine ruhlarına uygun belediye tiyatromuzun hazırladığı çocuk oyununda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Ayvalık Belediyesi, çocukların farkındalıklarını geliştirmek ve gelişimlerine katkı sunmak amacıyla, alanında uzman kişiler tarafından kaleme alınıp düzenlenen ‘Özgür Kuş Bir Farkındalık Hikayesi’ adlı çocuk oyunu sahneye koydu. 

Kerem Muslugil tarafından kaleme alınan çocuk oyununu Mana Uygur yönetti. Dedesi Nejat Uygur’un isminin verildiği sahnede, oyun yönetmenin kendisi için ayrı mutluluk olduğunu dile getiren Mana Uygur, oyun üzerine uzunca bir zaman çalıştıklarını paylaştı. Oyunun müziklerini Ahmet Ali Arslan yaparken, dekor tasarımında ve uygulamasında akademisyen Figen Akbulak çalıştı. Kostümlerini Aygen Köse hazırladığı oyunun başrolünü de Gizem Dalgıç üstlendi. 

Çocuk oyunu olmasına rağmen tüm oyuncuların deneyimli olduğuna dikkati çeken Genel Sanat Yönetmeni Erkan Cılak, “Yetişkine hata yapma lüksümüz var ama çocukların hayal dünyasına asla hata yapamayız, en deneyimli arkadaşlarımızla çalışmaya özen gösterdik, önceden başlayan proje ülkemizdeki deprem felaketinden sonra hızlandırıldı ve 22 gün gece gündüz çalışılarak deprem bölgesinden gelen çocuklar için hazırlayıp, sergiledik” diye konuştu.

 

 

 

Art’s Magazin  Yurt

AYVALIK BELEDİYE TİYATROSU’NDAN DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘ÖZGÜR KUŞ’ OYUNU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!