AYVALIK, TAM DONANIMLI KREŞ VE KONUK EVİNE KAVUŞUYOR

featured
service

AYVALIK, TAM DONANIMLI KREŞ VE KONUK EVİNE KAVUŞUYOR

Ayvalık Belediyesi, 150 Evler Mahallesi’nde kapalı ve açık alanlarıyla toplam bin 66 metrekare üzerine inşa edilecek kreş ve konuk evi projesini yaşama geçiriyor.

Projeye göre yapının ilk iki katında kreş ve gündüz bakımevi, son iki katında ise kenti ziyaret eden misafirlerin ağırlanacağı bir konuk evi bulunacak. Toplam 479 metrekare olacak kreş çok amaçlı olarak tasarlandı. Binanın ilk iki katında hizmet verecek kreşin, çocukların nitelikli eğitim alabileceği ve kaliteli zaman geçireceği bir merkez olması planlanıyor. Kreşte, 18-36 ay uyku ve oyun odası, ayrı ayrı olmak üzere 3-4 yaş, 4-5 yaş ve 5-6 yaş için etkinlik, uyku ve oyun odaları, yemekhane, revir, açık oyun ve etkinlik alanları, öğretmenler odası ve idari ofis bölümleri yer alacak. Konuk evinin ise yemek alanlarından, sosyal alanlara, dinlenme ve toplanma alanlarına kadar her imkana sahip olması hedefleniyor. 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin projeye ilişkin, “Belediye Meclisimizce alınan karar ile Ayvalıkımızı tam donanımlı bir kreş ve konuk evine kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

AYVALIK, TAM DONANIMLI KREŞ VE KONUK EVİNE KAVUŞUYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!