BURHANİYE DEVE GÜREŞLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BURHANİYE DEVE GÜREŞLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

18. Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’nin en önemli etkinliklerinden olan Geleneksel Deve Güreşleri için geri sayım başladı.

Burhaniye Güreş Arenası’nda 22 Ocak Pazar günü saat 10.00’da başlayacak güreşlerde çevre il ve ilçelerden yaklaşık 200 deve güreşecek.

Güreş alanını düzenleyen ve tribünleri yerleştiren ekipler, alanda gerek izleyenlerin gerekse develerin zarar görmemesi esasıyla güvenliği için gerekli önlemleri de aldı. Deve güreşi sahasında yapılacak güreşler öncesi Başkan Yardımcısı Oktay Erbalaban, Kültür İşleri Müdürü Rukiye Güven, Temizlik İşleri Müdürü Çağrı Birimenler, Fen İşleri Müdürü İnanç Erturan, Sağlık İşleri Müdürü Barış Hakan, görevli belediye ekipleri ve Burhaniye Deveciler Derneği Başkanı Sadık Varol, sahanın son hazırlıklarını yerinde denetledi.

Bu sene 18. kez düzenlenecek Geleneksel Burhaniye Deve Güreşleri öncesi konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, “Geleneksel deve güreşlerini düzenleyerek bu kültürü yaşatıyoruz; güreşler için hazırlıklarımızı tamamladık; güreşler için emek veren, destek olan herkese teşekkür ediyor tüm güreşseverleri bekliyoruz” dedi.

 

Art’s Magazin  Yurt

BURHANİYE DEVE GÜREŞLERİ İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!