GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN İLK ZEYTİN ALIŞVERİŞİ EKREM İMAMOĞLU’NDAN

service

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN İLK ZEYTİN ALIŞVERİŞİ EKREM İMAMOĞLU’NDAN

Gemlik Belediyesi’nin Türkiye’nin en kaliteli sofralık zeytin ve zeytinyağını internet üzerinden sofralara ulaştırmak amacıyla kendi adıyla kurduğu zeytin markasının ilk ürünlerini, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu satın aldı. İmamoğlu, “Zeytini kurumsallaştırmanız ve markalaştırmanız kıymetli” dedi.

Gemlik programı kapsamında esnaf ziyareti sonrası merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın anıt mezarını ziyaret eden Ekrem İmamoğlu, daha sonra Kırsal Kalkınma Ofisi’nin açılışına katıldı.

Açılıştan sonra Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’dan Gemlik’teki zeytin ağaçları ve Gemlik Belediyesi’nin kurduğu zeytin ve zeytinyağı markasının ürünleri hakkında bilgi alan İmamoğlu, Gemtar Yönetim Kurulu Başkanı CHP 24. Dönem Bursa Milletvekili İlhan Demiröz’ü tebrik etti.

SERTASLAN: “GEMLİK DENİLİNCE İLK AKLA GELEN ÜRÜN ZEYTİN”

Gemlik denilince ilk akla gelen ürünün zeytin olduğunu belirten Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik zeytini tüketenlerin bu lezzetten bir daha vazgeçemediklerini söyledi. Gemlik’te zeytin ağacı sayısının resmi verilere göre iki milyon dört yüz bin civarında olduğunu kayededen Sertaslan, bu ağaç nüfusuna veraset kanunu ve el değiştirmeler yüzünden gerektiği gibi bakılamadığına dikkat çekerek, “Belediyemizin nihai hedefi ürünü sahada toplayan, bakımını yapan, üreten, sonunda elde ettiği ürünü çiftçisiyle bölüşen bir belediye modeli olmak. Bütün Türkiye’de internetten satış modeliyle ve Gemlik Belediyesi markasıyla zeytin ve zeytinyağı ticaretine başlayacağız” dedi.

İMAMOĞLU: “BEN TARIMA YÖNELİK KATKILARI ÇOK ÖNEMSİYORUM”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da zeytinin ve zeytinyağının çok özel ürünler olduğunu, insanlar tarafından on binlerce yıldır tüketildiğini vurgulayarak, “Ülkemiz zeytin konusunda bir cennet, fakat itibarlı bir şekilde bu zeytini dünyaya pazarlayamıyor. Ülkemizden çok daha vasat ürün üreten ülkelerin hem zeytini hem de zeytinyağını Euro bazında birkaç misli fiyata pazarlıyor bu bizim için üzüntü verici. Kırsalın boşaldığı bir zaman dilimindeyiz. Ben tarıma yönelik katkıları çok önemsiyorum. Elinize ve emeğinize sağlık sizlerin de buradaki köylülerle birlikte el ele Gemlik zeytinini kurumsallaştırmanız çok kıymetli, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN İLK ZEYTİN ALIŞVERİŞİ EKREM İMAMOĞLU’NDAN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!