GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN UMURBEY MAHALLESİ’NE YENİ PARK 

featured
service

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN UMURBEY MAHALLESİ’NE YENİ PARK 

Gemlik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Umurbey Mahallesi’nde bulunan bin metrekarelik alanda sürdürdüğü park yapım işini bitirerek parkı hizmete açtı. 

Belediye, çocukların güvenle oynayabileceği, spor yapabileceği ve içerisinde oturma alanları bulunan parklar yapmaya devam ediyor.  Bu kapsamda son olarak yapılan parkın adresi Umurbey Mahallesi oldu. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan da Umurbey Muhtarı Mustafa Duran ile birlikte park alanını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Gemlik Belediyesi’nin çocuk parkı anlayışına yeni bir boyut kazandırdığını belirten Başkan Sertaslan, geçen yıl ilçe genelindeki birçok noktada park yaptıklarını ve bunun yanında eskimiş durumda olan parklarda yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti Çocukların güvenle oynayabileceği alanları Gemlik’e kazandırmaya devam edeceklerini dile getiren Sertaslan, şöyle konuştu:

“Bir dönümlük alanda yapımını bitirdiğimiz parkımızda sadece çocuklar oyun alanları değil, spor aletleri ve oturma grupları da bulunuyor. Bu sayede çocuklar rahatça oynarken, ebeveynlerde sporunu yapıyor ya da oturma alanlarında konforlu bir şekilde vakit geçiriyor. Yeni yaptığımız parkların bir diğer özelliği ise plastik değil, ahşap oyun gruplarından oluşmasıdır. Çocuklarımız bu parkı güle güle kullansın.”

Umurbey Muhtarı Mustafa Duran ise Gemlik Belediyesi’nin Umurbey Mahallesi’ndeki parkları yenilediğini ve iki yeni bölgede park alanı oluşturduğunu vurguladı.  

 

Art’s Magazin  Yurt

GEMLİK BELEDİYESİ’NDEN UMURBEY MAHALLESİ’NE YENİ PARK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!