MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI TÜRKYILMAZ, AKADEMİK ODALARIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU 

featured
service

MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI TÜRKYILMAZ, AKADEMİK ODALARIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU 

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Bursa İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda akademik odaların temsilcileriyle buluşarak, depremlerin ardından ilçede afet riskine karşı yapılan çalışmaları anlattı. 

Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) yapılan toplantıya; Başkan Türkyılmaz’ın yanı sıra Mudanya Belediye Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe, Fen İşleri Müdürü Sadık Sadıkoğlu, İmar ve Şehircilik Müdürü Cihan Cengiz ile Mimar Cemile Öztürk katıldı. 

Başkan Türkyılmaz, akademik odalarda seçilen yeni yönetimlere başarı dileklerini iletti. Yaşanan büyük depremlerin ardından Mudanya’da yapılan çalışmaları anlatan Türkyılmaz, “Kentimizi depreme hazırlamak ve akademik araştırmalar için Bursa Teknik Üniversitesi ile birlikte protokol yapma hazırlığındayız. İlçemizdeki yapı stoğunu çıkarıyoruz. Mikrobölgeleme çalışması yapacağız. Bu süreçte bilimin gösterdiği yoldan şaşmayacağız. Ne gerekiyorsa onu yapacağız. Sahadan elde ettiğimiz somut verileri de yöneticilere sunacağız” dedi.

KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

Türkyılmaz, bu süreçte akademik odalarla da iş birliği içinde olmak istediklerine vurgu yaparak, “Kurulacak Kentsel Tasarım Müdürlüğü ile sağlıklı kentleşme için hızla hareket edeceğiz. Mevcut yapılar için de Yapı Kontrol Müdürlüğü’müz vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gözlemsel inceleme yapıyor ve eğer bir sorun varsa gerekli yasal süreci hemen başlatıyor” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI TÜRKYILMAZ, AKADEMİK ODALARIN TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!