ZÜBEYDE HANIM, VEFATININ 100. YILINDA MUDANYA’DA ANILDI

featured
service

ZÜBEYDE HANIM, VEFATININ 100. YILINDA MUDANYA’DA ANILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 100’üncü yılında Mudanya Belediyesi tarafından isminin verildiği çocuk akademisinde anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 100’üncü yılında, Mudanya Belediyesi Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nde düzenlenen programla anıldı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Zübeyde Hanım’ı anmak demek; Cumhuriyet ve değerlerini anlamak, savunmak ve korumak demek. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın adını taşıyan okulumuzda bugün minik öğrencilerimizle birlikte bir anma töreni gerçekleştirdik. İçlerine iyilik tohumları ekilen çocuklar, büyüdüklerinde bu tohumları çoğaltır. Zübeyde Anamızın ışığında içlerindeki heyecana tutunduğumuz çocuklarımızın yetiştirebilmesi için çalışıyoruz. Bu eşsiz vatanı milletimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli annesi Zübeyde Hanım’ı saygı ve minnetle anıyoruz.”

Başkan Türkyılmaz, törende öğrencilerle birlikte Zübeyde Hanım’ın anıtına çelenk ve karanfil bıraktı.

Art’s Magazin  Yurt

ZÜBEYDE HANIM, VEFATININ 100. YILINDA MUDANYA’DA ANILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!