NİLÜFER BELEDİYESİ, ATAEVLER YAŞAM MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

featured
service

NİLÜFER BELEDİYESİ, ATAEVLER YAŞAM MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Nilüfer Belediyesi’nin Ataevler Mahallesi’nde hayata geçireceği, bünyesinde muhtarlık, bölgesel otopark, kapalı pazar yeri ve sosyal alanlarını barındıran Ataevler Yaşam Merkezi için çalışmalara başlandı. İnşaat alanında incelemelerde bulunan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Ataevler’in birçok ihtiyacına cevap verecek projenin en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Nilüfer Belediyesi, Ataevler Mahallesi’nde Yaşam Merkezi projesini hizmete sunmaya hazırlanıyor. Bünyesinde muhtarlık, bölgesel otopark, pazar yeri ve sosyal ve ticari alanların da yer alacağı proje, bölgede yeni ve modern bir yaşam alanı oluşturacak. 5 bin 416 metrekare taban alanına sahip projede yaklaşık 200 araçlık otopark yapılacak.

Farklı katlarda 54 ticaret alanının yer alacağı projede 4 bin 400 metrekarelik alan pazar yeri olarak yapılandırılacak.

Hafriyatı alınan ve temel çalışmalarına başlanan proje kapsamında ayrıca çok amaçlı alanlarında bulunacağı muhtarlık binası da hayat bulacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, 1,5 yılda tamamlanması planlanan projeyi yerinde inceledi. Ataevler Yaşam Merkezi’nin tamamlanmasıyla bölgeye değer katacağını belirten Başkan Erdem, “Bu projeyle bölgemiz modern bir pazar yerine kavuşacak. Bizler pazar alanlarını yaşayan yerler olarak projelendiriyoruz. Çalışmalar tamamlandığında sadece Ataevler halkı değil, Nilüferliler bir yandan pazar alışverişlerini yaparken, diğer bir yandan da burada sosyalleşme imkânı bulacak. Proje, bölgenin otopark ihtiyacını da karşılayacak” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, proje kapsamında muhtarlık binasının da yapılacağını belirterek, çalışmaları en kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

 

NİLÜFER BELEDİYESİ, ATAEVLER YAŞAM MERKEZİ İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!