NİLÜFERLİ ÇOCUKLAR HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜ

featured
service

NİLÜFERLİ ÇOCUKLAR HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜ

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi, ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ dolayısıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe katılan çocuklar, haklarına dikkat çekti. 

20 Kasım 1989’da Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu tarafından ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin imzalanmasının ardından kabul edilen Dünya Çocuk Hakları Günü, Nilüfer’de kutlandı. Nilüfer Belediyesi ile Nilüfer Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin “Haklarımızı biliyoruz. Bugünümüz ve geleceğimiz için yürüyoruz” sloganıyla düzenlediği yürüyüşte çocuklar, haklarına dikkat çekti. 

Ellerinde dövizlerle şarkılar söyleyerek yürüyen yaklaşık 700 çocuk, Halk Evi önünde yürüyüşü tamamladı. Çocukları, Halk Evi önündeki Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem karşıladı. 

Çocukların haklarına sahip çıkmalarının mutluluk verici olduğunu belirten Başkan Erdem, şöyle konuştu:

“GELECEĞİNİZ İÇİN HAKLARINIZA SAHİP ÇIKMALISINIZ”

“Bizler, Nilüfer’de sizleri geleceğe hazırlamak için, çocuklara fırsat eşitliği sağlamak adına çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Çocukları önemsiyoruz. Çünkü siz, bizim geleceğimizsiniz. Bundan yıllar sonra burada, belediye başkanlığı koltuğunda belki de içinizden biri oturacak. Mutlu bir hayat ve sağlıklı bir toplumsal düzen oluşturabilmemiz sizlerin iyi yetişmesine bağlı. Zamanın ruhuna uygun ve iyi eğitim almanız çok önemli. Haklarınızın farkında olmanız ve haklarınıza sahip çıkmanız da çok önemli. Nilüfer’de birlikte yönetim anlayışını benimsediğimiz için her yaştan insan için katılımcılığın önünü açıyoruz. Ülkemizde demokrasinin yeşermesi, sizlerin de bu bilinçle yetişmenize bağlı. Geleceğiniz için haklarınıza sahip çıkmalısınız. Bizler her çocuğun temel hak ve özgürlüklere sahip ve fırsat eşitliği içinde sağlıklı, mutlu ve refah içinde bir hayat sürmesini diliyoruz. Bizler, her çocuğun, kendi fikirlerini dile getirmeye ve kendi yolunu çizmeye hakkı vardır diyoruz. Bizler, her çocuğun çocuk olmaya hakkı vardır diyoruz. Bu düşüncelerle Dünya Çocuk Hakları Gününüz kutlu olsun.”

NİLÜFERLİ ÇOCUKLAR HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!