Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi’nin Açılışı Yapıldı

service

Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisinin Açılışı Yapıldı

Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi’nin Açılışı Yapıldı

 

Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi, düzenlenen törenle açıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen törende konuşan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Bir sözümüzü daha tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizde açılışlar temel atma törenleri bitmez. Çünkü biz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Yakın zamanda 4 açılışımız daha var” dedi.

Açılışa, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Honaz Belediye Meclis Üyeleri, parti temsilcileri, STK temsilcileri, mahalle muhtarları, Honazlı ve Akbaşlı vatandaşlar katıldı.

ÇAVUŞOĞLU: “HERKESİN YÜZÜ GÜLSÜN İSTİYORUZ”

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Herkes gülsün. Herkes mutlu olsun. Çocuklar yatağa aç girmesin. Tarımda hayvancılıkla uğraşanlar kazansın istiyoruz. Bu tesis için tüm enerjisini ve emeğini koyan başta Yüksel Kepenek Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KEPENEK: “SÖZÜMÜZÜ TUTMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini bir bir gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bugün büyük bir heyecan içindeyim. Akbaş’a bir söz verdim. Akbaş’a en büyük yatırımın sözünü verdim. Bugün sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gurur sadece benim değil, tüm Akbaşlıların gururu. Akbaş Mahallemizde sosyal tesis yoktu. Büyük bir ihtiyaç vardı. Bu yeni tesisle birlikte Akbaş Mahallemize hem kapalı pazar yeri olarak kullanılabilecek, hem de düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde taziye evi, mutfak ve büfe türü iş yerlerinin de bulunacağı çok amaçlı sosyal tesisi kazandırdık” dedi.

“BİZDE AÇILIŞLAR, TEMEL ATMALAR BİTMEZ”

Akbaş’ın zor bir coğrafyada olduğunun altını çizen Başkan Kepenek, şöyle devam etti:

“Akbaş bizim için çok önemli bir mahalle. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun. Akbaş en güzelini hak ediyor. İsteyince oluyor, yapılıyor. Açılışlarımız sürecek. Yakın zamanda 4 açılışımız daha var. Bizde açılışlar temel atma törenleri bitmez. Çünkü biz çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Honaz’da tersine göçü harekete geçiriyoruz. Parklar, sosyal tesis ve ulaşımla mahallelerimizi güçlendiriyor, güzelleştiriyoruz. Verimli topraklarımızla daha da katma değer yaratacağız. Akbaş’a başka tesisler de kazandıracağız. Sürpriz olsun. Mahallemizin en önemli sorunu çözüm buldu. Bu bizim için büyük onur. Mahalleli zor koşullarda etkinliklerini gerçekleştiriyordu karda kışta. Artık bunlar yaşanmayacak.”  

KURDELE HEP BİRLİKTE KESİLDİ

Törende son sözü alan Akbaş Mahalle Muhtarı Muhammet Avcı, başta Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra tesisin tüm inşa evrelerinin gösterildiği bir kısa film izlendi.

Konuşmaların ardından tüm katılımcılarla birlikte tesisin açılış kurdelesi kesildi.

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi'nin Açılışı Yapıldı
Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi’nin Açılışı Yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!