BALIKESİR EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK 

featured
service

BALIKESİR EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre illeri de etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Balıkesir Edremit Belediyesi, deprem bölgesine acil yardım kampanyası başlattı. 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde sabah saat 04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Belediye Meclis üyeleri, oda başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin katılımıyla deprem bölgesine yardım için olağanüstü toplanıldı. Toplantıda deprem bölgesinin ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç listeleri ve yardım toplama merkezleri belirlendi.

Başkan Selman Hasan Arslan konuya ilişkin, şu açıklamayı yaptı:

“Belediyemiz Meclis üyeleri ve ilçemiz oda başkanları ile deprem sebebiyle olağanüstü olarak bir araya geldik. İlçemizde de duyarlı vatandaşlarımızın özellikle afet bölgesine ulaştırmak suretiyle yardımda bulunmak için hazır olduğunun farkındayız. Toplantıda aldığımız karar uyarınca oluşturduğumuz komitemizin öncülüğünde belirlenen ihtiyaç malzemelerini toplama noktalarına ulaştırabilirler. Hep birlikte yaraları sarmak için kenetlendik. Gerek Edremitliler olarak gerekse belediye olarak yardım ve destek için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz.

Belediyemizle arama kurtarma konularında iş birliği yaptığımız Türkiye Dağcılık Federasyonu Arama Kurtarmacısı Mesut Acar, ANKA Arama Kurtarma gönüllüsü İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nde görevli mesai arkadaşımız Oğulcan Karslı, İçişleri Bakanlığı’nın 4. Seviye çağrısı üzerine AFAD gönüllüsü arama kurtarma dernekleri ile birlikte deprem bölgesine intikal etmek üzere yola çıktılar. Acar, Hatay ilinde, Karslı ise Kahramanmaraş’ta yetkililerin yönlendirilmesi doğrultusunda arama kurtarma çalışmalarına başlayacaktır. Kendilerine ve bölgede canla başla çalışan tüm ekiplere kolaylıklar, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kalbimiz sizinle.”

Art’s Magazin  Gündem

BALIKESİR EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!