• İmsak 05:27
  • Güneş 06:50
  • Öğle 13:21
  • İkindi 16:53
  • Akşam 19:41
  • Yatsı 20:59
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İzmir

MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ’NDE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE KIŞLIK KIYAFET VE BATTANİYE ÜRETİLİYOR

service

MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ’NDE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE KIŞLIK KIYAFET VE BATTANİYE ÜRETİLİYOR

ESMA TURAN

Muğla Olgunlaşma Enstitüsü’nde, deprem bölgesine ulaştırılmak üzere çocuk ve yetişkinler için panço, atkı, bere, boyunluk, pantolon, kaban, pijama gibi kıyafetler ve battaniye ile çocuklar için oyuncak üretiliyor.

Muğla Olgunlaşma Enstitüsünde kurulan atölyelerde yaklaşık 30 usta öğretici depremzedeler için çocuk ve yetişkinler için panço, atkı, bere, boyunluk, pantolon, kaban, pijama, battaniye vb. kıyafetler ile çocuklar için oyuncak üretiliyor. Yapılan kıyafet ve oyuncaklar paketlenerek deprem bölgesine gönderilecek. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Mehmet Keleş, hazırlanan malzemelerin yarın yola çıkacağını belirterek, “Muğla Olgunlaşma Enstitüsü olarak, depremin olduğu ilk andan itibaren deprem bölgesine ne yapabiliriz diye paylaştığımızda arkadaşlarımız, ‘Elimizden ne gelirse yaparız’ dediler. Bizler de bir batyaniye ile yola çıktık bugün. Çocuklarımıza oyuncak, panço, bere, atkı, eşofman takımı ve onları soğuktan koruyacak birçok eşyalar yapmaya başladık. Yarın inşallah yola çıkacak” diye konuştu.

“İNŞALLAH ONLARI ISITABİLİRİZ”

Usta Öğretici Zeynep Karaca, “Ülkemizin yaşadığı deprem afetinden dolayı bütün afetzedelere geçmiş olsun diyoruz. Biz de Muğla Olgunlaşma Enstitüsü olarak elimizden geldiğince yün şallar hazırlıyoruz. İnşallah onları ısıtabiliriz” dedi.

Depremzedeler için battaniye diken Süreyya Eraslan da, “Yaşadığımız bu olaydan dolayı çok üzgünüz. Onlara yardımcı olmak için elimizden gelen şeyleri yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

MESLEK LİSESİ FIRININDA 20 BİN ÇÖREK ÜRETİLİYOR

Öte yandan Menteşe Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde açılan fırın atölyesinde deprem bölgesine ulaştırılmak üzere ilk etapta 20 bin çörek hazırlandı. Besin değeri yüksek ve uzun süre tazeliğini koruyan çörekler deprem bölgesine gönderilecek.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

MUĞLA OLGUNLAŞMA ENSTİTÜSÜ’NDE DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRILMAK ÜZERE KIŞLIK KIYAFET VE BATTANİYE ÜRETİLİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!