• İmsak 05:14
  • Güneş 06:42
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:46
  • Akşam 19:35
  • Yatsı 20:56
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

PROF. DR. NACİ GÖRÜR: “BU DEPREMİN GELMEKTE OLDUĞUNU YERBİLİMCİLER OLARAK SÖYLEYE SÖYLEYE, YAZA YAZA DİLİMİZDE TÜY BİTTİ”

featured
service

PROF. DR. NACİ GÖRÜR: “BU DEPREMİN GELMEKTE OLDUĞUNU YERBİLİMCİLER OLARAK SÖYLEYE SÖYLEYE, YAZA YAZA DİLİMİZDE TÜY BİTTİ”

Bilim Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depreme ilişkin, “Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi” dedi.

Bilim Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki birçok ilde hissedilen depremin ardından yerbilimcilerin bu depremin gelmekte olduğunu defalarca söylediğini belirtti. Görür, yetkilileri barajlara kontrol etme konusunda uyardı. Görür’ün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Arkadaşlar, çok üzgünüm ama Maraş’ın Pazarcık yöresinde 7,5 büyüklüğünde deprem oldu. Çok büyük bir deprem umarım zaiyatımız az olur. Bu depremin gelmekte olduğunu yerbilimciler olarak söyleye söyleye, yaza yaza dilimizde tüy bitti. Hiç kimse ne diyorsunuz diye tepki bile vermedi. Arkadaşlar, deprem bölgesinde iseniz evi terk edin. Artçı depremler büyük olacaktır, hasarlı evleriniz yıkılabilir. Geçmiş olsun. Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara şifa dilerim.

“BÖLGEDEKİ BARAJLARI KONTROL EDİNİZ”

Deprem bölgesindeki arkadaşlar, arabalarınızı kullanıp, trafiği kilitlemeyin. Sağlıklı iseniz evinizi terk edin varsa toplanma bölgelerine gidin. Evden çıkmadan elektriği, doğal gazı, suyu kapatın. Telefonlara sarılmayın, interneti tercih edin. İlgililere sesleniyorum. Bölgedeki barajları kontrol ediniz. Bu depremden sonra Adana ve Hatay’a dikkat edilmeli. Yerel yöneticiler uyanık olmalı. Geçmiş olsun. Ölen insanlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara şifalar dilerim.”

Bilim Akademisi üyesi jeolog Prof. Dr. Naci Görür, 3 Şubat’ta Osmaniye’de meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremin ardından Maraş bölgesinden endişe duyduğunu belirtmişti. Görür, “Yarbaşı-Düziçi/Osmaniye’de 4,2 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonunda. Bu zonun Çelikhan-Erkenek-Maraş kesiminden endişe ediyoruz. Bu kesimi NE ucundan 2020 Elazığ depremi yükledi. Bu deprem de küçük de olsa SW ucundan zorladı. Bu uçta son deprem 1998 Adana Depremi” demişti.

Art’s Magazin  Gündem

PROF. DR. NACİ GÖRÜR: “BU DEPREMİN GELMEKTE OLDUĞUNU YERBİLİMCİLER OLARAK SÖYLEYE SÖYLEYE, YAZA YAZA DİLİMİZDE TÜY BİTTİ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!