VAHAP SEÇER, DEPREM ÇALIŞMALARI HAKKINDA BÜROKRATLARINDAN BİLGİ ALDI

featured
service

VAHAP SEÇER, DEPREM ÇALIŞMALARI HAKKINDA BÜROKRATLARINDAN BİLGİ ALDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kriz Masası’nı ziyaret ederek bürokratlarından Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından kentte devam eden yardım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Başkan Seçer, Macit Özcan Spor Tesisleri içinde oluşturulan Kriz Masası’na giderek, belediye ve MESKİ yöneticilerinden depremin ardından yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Bürokratları ile yaptığı toplantının ardından açıklama yapan Seçer, “Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızın kurtarılması için seferber olan kurumlarımız ile birlikte belediye olarak biz de her türlü desteği veriyoruz. İlimizde şu ana kadar ciddi bir hasar ve can kaybı olmamıştır. Ancak artçı depremlerin devam etmesi korku ve paniğe neden olmakta hasarlı ve risk taşıyan binalarda tehlike oluşturmaktadır. Bu sebeple vatandaşlarımızın bu tip binalarda kalmamalarını, gösterilen en yakın alanlarına gitmelerini istiyoruz” dedi.

İl genelinde 34 noktada yer alan toplanma alanları ve tesislerde yurttaşlara sıcak çorba ve ekmek, çay ve su ikramı yapıldığını belirten Seçer, ihtiyaca göre yeni toplanma alanlarının da eskilerine ilave edileceğini aktardı. 

Şiddetli depremin meydana geldiği Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya illerine toplam 154 personel, 65 araç, 39 iş makinesi, 1 mobil mutfak, 2 mobil tuvalet ile birlikte; battaniye, gıda malzemeleri, bebek ihtiyaç malzemeleri, yemek ve su gibi temel ihtiyaç maddelerinin gönderildiğini belirten Seçer, “Ekiplerimiz ulaştıkları yerlerde sabah saatlerinden bu yana arama kurtarma çalışmalarına başlamış olup çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Tüm bu çalışmaları ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak sürdürmekteyiz” diye konuştu.  

Deprem bölgesine destek vermek isteyen Mersinlilerden yoğun telefon aldıklarını da sözlerine ekleyen Seçer, yurttaşlara şu sözlerle çağrıda bulundu:

“Yapacağınız destekleri Teksin Alo 185 hattı üzerinden bilgi alarak iletebilirsiniz. Ayrıca ana arterlerimizdeki hatlarımızda toplu taşıma hizmetlerimiz 24 saat devam edecektir. Tekrar tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, enkaz altındaki vatandaşlarımızın çıkarılması için canla başla çalışan görevlilere kolaylıklar diliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde ulusça bu badireyi hep birlikte atlatacağımıza inancım tamdır.”

Büyükşehir olarak belirledikleri toplanma alanlarında çadır kurma çalışmalarının da devam ettiğini kaydeden Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ait kurumlarda görevli personellerden, hamile ve engelli kamu görevlileri ile 10 yaş ve altı çocuk sahibi olan kadın personellerin 6 Şubat 2023 pazartesi gününden itibaren 5 gün süre ile idari izinli olduklarını açıkladı.

Art’s Magazin  Yurt

VAHAP SEÇER, DEPREM ÇALIŞMALARI HAKKINDA BÜROKRATLARINDAN BİLGİ ALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!