EDİRNE’DE EMEKLİLER FATURA YAKTI

service

EDİRNE’DE EMEKLİLER FATURA YAKTI

DİSK Emekli-Sen Edirne Şubesi üyeleri fatura yakarak eylem yaptı. DİSK Emekli-Sen Edirne Şube Başkanı Sayit Dayıoğlu, “Dini bayramlarda yılda iki kez verilen bayram ikramiyeleri asgari ücret düzeyinde olmalı. Emekli-Sen’e gönül vermiş son nefer nefes aldıkça, bu hak arayış mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” dedi.

DİSK Emekli-Sen Edirne Şubesi üyeleri bugün Saraçlar Caddesi’nde ‘İnsanca yaşamak istiyoruz, zamlar durdurulsun’ sloganıyla basın açıklaması yaptı. Emekli-Sen Edirne Şube Başkanı Sayit Dayıoğlu’nun okuduğu basın açıklamasının ardından emekliler yanlarında getirdikleri elektrik, su, doğal gaz faturalarını yakarak tepki gösterdi.

“HAK ARAYIŞ MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR”

Dayıoğlu, şunları söyledi: 

“İktidar, seçimlerin arifesinde  emeklileri ve çalışanları ilgilendiren konularda  kendi misyonuna uygun görüşlerini açıkladı. Önce asgari ücret, sonra EYT’lilerin durumu ve en sonunda  emeklilerin maaş artışlarıyla ilgili  bizi yanıltmayan açıklamalarda bulundu. Önce  3 bin 500 lira olan en düşük emekli maaşını 5 bin 500 liraya, yüzde 25 olarak açıkladığı emeklilerin maaş artış oranını ise akşamdan sabaha  yüzde 30 ‘a çıkardı. Daha maaş artışları bankaya yatmadan  temel ihtiyaç ürünlerine yapılan zamlar iktidar sahiplerinin kime hizmet ettiğini gösterdi. Bizleri enflasyona ezdiren siyasi iradeye boyun eğmiyoruz. Dini bayramlarda yılda iki kez verilen bayram ikramiyeleri asgari ücret düzeyinde olmalı. Emekli-Sen’e gönül vermiş son nefer nefes aldıkça, bu hak arayış mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.”

 

Art’s Magazin  Yurt

EDİRNE’DE EMEKLİLER FATURA YAKTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!