EDİRNE’DE RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI 13 LİRA 50 KURUŞ OLARAK BELİRLENDİ

service

EDİRNE’DE RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI 13 LİRA 50 KURUŞ OLARAK BELİRLENDİ

Edirne merkezde 350 gram ramazan pidesinin satış fiyatı 13 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, “Vatandaş açısından bana göre iç açıcı değil. Kalabalık aile 3 pide aldığı zaman 40 lirayı geçiyor pide parası günlük, kolay değil” derken bir vatandaş, “Türkiye’de bir tek maaşlar galiba durduğu yerde duruyor” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ve Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ne (EDESOB) kayıtlı fırıncıların pide satış fiyatı talepleri, odaların yönetimince değerlendirilerek karara bağlandı. Buna göre, 350 gram Ramazan pidesi 13 lira 50 kuruştan satılacak.

“VATANDAŞ AÇISINDAN BANA GÖRE İÇ AÇICI DEĞİL”

EDESOB Başkanı Kemal Cingöz, konuya ilişkin bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Edirne merkezde 350 gram 13 lira 50 kuruş, Uzunköprü’de 300 gram 12 TL, Keşan’da 250 gram 10 TL olarak fiyatlar belirlendi. Ben de Türkiye genelinde bir araştırma yaptım. Türkiye genelinde kilo bazında pidenin fiyatı 40 TL gibi. Bizde de o boyutlarda. Keşan 40 TL’ye geliyor. Uzunköprü 39 TL, Edirne merkezdeki fiyat da 38 TL 50 kuruş olarak denk geliyor. Vatandaş açısından bana göre iç açıcı değil. Kalabalık aile 3 pide aldığı zaman 40 lirayı geçiyor pide parası günlük, kolay değil. Esnaf da halkı, haklı olmasa fiyat Türkiye genelinde oluşmaz. Türkiye genelinde bu fiyat oluştuğuna göre demek ki ortak bir kanı var. Esnafı da kurtaracak bu fiyat ki veriliyor.”

“HER ŞEY YÜKSELİYOR”

Bir vatandaş ise “Sadece pidenin fiyatı gitmedi ki her şeyin fiyatı gitti. Ekmek de olmuş 15 lira. Türkiye’de bir tek maaşlar galiba durduğu yerde duruyor. Onun dışında her şey yukarı, geçim aşağıya. İnsanlar alıştırıldı gibi geliyor bana. Her şey yükseliyor. Ekonomide bir şey yükselirken ötekinin aşağıya gitmesi söz konusu değil herhalde” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

EDİRNE’DE RAMAZAN PİDESİNİN FİYATI 13 LİRA 50 KURUŞ OLARAK BELİRLENDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!