İzmir LGS ye Hazır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir LGS ye Hazır

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı” İzmir’de ve tüm ülke genelinde 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. İzmir’de bu yıl 652 okulda 53.958 öğrenci sınava girecek.Sözel ve sayısal alan olmak üzere iki alanda gerçekleştirilecek olan sınavın ilk oturumu saat 9.30 da başlayacak, öğrenciler 75 dakika içinde sözel alanda 20 Türkçe, 10 TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 10 yabancı dil derslerinden olmak üzere toplam 50 soruyu cevaplayacak. Verilen 45 dakikalık aranın ardından saat 11.30 da ikinci oturum başlayacak ve öğrenciler 80 dakikada sayısal alanda 20 Matematik ve 20 Fen Bilimleri derslerinden olmak üzere  toplam 40 soruyu cevaplayacak.

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecek Ortaöğretim Kurumları Merkezi Sınavı için hazırlıklarını eksiksiz bir şekilde tamamladı. 2022 yılında 644 okulda 52753 öğrenci sınava girdi, 2023 yılında sınava girecek öğrenci sayısı 652 okulda 53958, görev yapacak öğretmen sayısı 8754 olarak belirlendi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda Liselere Geçiş Sınavı (LGS) değerlendirme toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıda sınavda uyulması gereken kurallar, sınav öncesi, sınav anında ve sınav sonunda yapılması gerekenler hakkında bilgi verildi. İzmir’de bulunan depremzede öğrenciler için kolaylaştırıcı tedbirler alındı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, sınav öncesi hazırlıkları yerinde incelemek üzere okul ziyaretlerinde bulunup hazırlıklara ilişkin bilgi alıyor. İzmir’de sınav binalarının her anlamda güvenli ve hazır olması için günler öncesinden çalışmalara başladığını ifade eden Yentür, yapılan hazırlıkların titizlikle devam ettiğini vurguladı. Yentür, İzmir’de 652 okulda, 3792 salonda 53958 öğrencinin bu yıl sınava gireceğini, 8754 öğretmenin görev alacağını belirtti ve sınava girecek öğrenciler ile sınavda görev alacak öğretmenlere başarılar diledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İzmir LGS ye Hazır | Art’s Magazin | Eğitim

İzmir LGS ye Hazır

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!