Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

“BASKİL’E 37 BİN DEPREMZEDE GELDİ. BELEDİYE SU ABONE ÜCRETİNE YÜZDE 100 ZAM YAPTI. BU DEPREMZEDELER İÇİN KÖTÜ OLDU”

service

“BASKİL’E 37 BİN DEPREMZEDE GELDİ. BELEDİYE SU ABONE ÜCRETİNE YÜZDE 100 ZAM YAPTI. BU DEPREMZEDELER İÇİN KÖTÜ OLDU”

Elazığ’ın Baskil ilçesine 37 bin depremzedenin geldiğini belirten CHP Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı, “Baskil Belediyesi aralık ayına kadar 500 lira olan su abonelik ücretini, Ocak 2023’te 1000 lira yaptı. Yüzde 100 zam yaptılar. Bu depremzedeler için kötü oldu. Zaten ilçenin durumu iyi değil, hepsinin depremzede misafiri var. Baskil’de hiç kiralık ev yok. Herkes kirada. Bu durumda vatandaş sıkıntı çekiyor” dedi.

CHP Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı yaşanan deprem felaketi sonrasında Baskil’e göç eden 37 bin depremzede olduğunu belirterek, artan nüfus yoğunluğundan dolayı ilçede barınma sorununun arttığını söyledi. Naim Odabaşı şöyle konuştu:

“SU ABONELİK ÜCRETİNE YÜZDE YÜZ ZAM YAPILDI”

“Bu depremden dolayı bizim ilçemize 37 bin civarında depremzede geldi. Baskil’de şöyle bir sıkıntı var. Baskil Belediyesi aralık ayına kadar 500 liraya aldıkları su abonelik ücretini, Ocak 2023’te 1000 lira yaptı.  Yüzde 100 zam yaptılar. Bu depremzedeler için kötü oldu. Zaten ilçenin durumu iyi değil, hepsinin depremzede misafiri var. Baskil’de hiç kiralık ev yok. Herkes kirada. Bu durumda vatandaş sıkıntı çekiyor.

Ayrıca Baskil- Elazığ arası otobüs ücreti 19 lira. Minibüs de 20 lira. Bir lira için vatandaş otobüslere gitmiyor, minibüsle gidiyorlar. Burada hem vatandaş mağdur oluyor hem de otobüslere kimse gitmediği için Belediye zarar ediyor. Bunu Belediye Başkanı’na söyledim. Fakat başkan duyarsız kaldı, herhangi bir şey yapmadı.”

“BİR AYDAN FAZLA ZAMAN GEÇTİ, KÖYLERDE HALA ÇADIR BEKLİYORLAR”

“Ayrıca ilçemizde çoğu köyde hala çadır bekleniyor. Topalkent Köyü’nde, Kumlutarla’da, Şeyh Hasan’da, Işıklar Köyü’nde, bu köyler hala çadır bekliyorlar. Ve bugüne kadar bir aydan fazla bir süre geçti. Hala çadır gitmedi. Kendimiz de CHP’li belediyelerin gönderdiği yardımlarla, ilçeye yardım gönderiyoruz. Köylere yardım gönderiyoruz. Edremit Belediyesi bize bir TIR gıda yardımı gönderdi, ısıtıcı gönderdi, battaniye gönderdi, elbise gönderdi. Ben 66 köy muhtarını aradım ve hepsine verdim. Ayrıca İzmir Torbalı Belediyesi bir kamyon gönderdi erzak. Ben bunu da hem muhtarlara hem de kendi köylerin köylere götürerek dağıttım. CHP Elâzığ İl Teşkilatı bize 5 pikap gıda malzemesi, çocuk bezi, süt, giyecek malzemelerini gönderdi. Bunları da Baskil’de, Akdemir Köyü’ne, Doğancık Köyü’ne, İçlikaval Köyü’ne, Kızıl uşağı, Beşbölük, Kumlutarla, Hasan Işıklar, Bozoğlu gibi köylere götürüp kendim dağıttım. Bu konuda milletvekilim Gürsel Erol Bey’e çok teşekkür ediyorum. Yardımlarını yerine ulaştırdığını söylemek istiyorum.”

 

Art’s Magazin  Yurt

“BASKİL’E 37 BİN DEPREMZEDE GELDİ. BELEDİYE SU ABONE ÜCRETİNE YÜZDE 100 ZAM YAPTI. BU DEPREMZEDELER İÇİN KÖTÜ OLDU”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!