ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZCAN: “BİR TARAFTA KRALLIK, DESPOTİK TEK ADAM REJİMİ; DİĞER TARAFTA ÖZGÜRLÜĞÜ VE DEMOKRASİYİ SAVUNAN ŞEFFAF BİR YÖNETİM VAR”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZCAN: “BİR TARAFTA KRALLIK, DESPOTİK TEK ADAM REJİMİ; DİĞER TARAFTA ÖZGÜRLÜĞÜ VE DEMOKRASİYİ SAVUNAN ŞEFFAF BİR YÖNETİM VAR”

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Adalet Partisi ve Zafer Partisi’nin Elazığ il başkanlarıyla bir araya geldi. Özcan, “Bir tarafta bir krallık, despotizm ve tek adam rejimi; öbür tarafta iş birliğini savunan, özgürlüğü ve demokrasiyi, hukuku savunan, kadın erkek eşitliğini savunan, gençlerin geleceği ile ilgili her konuda şeffaf, Türkiye’nin alımında, satımında, ihalesinde tamamen şeffaf olan bir yönetim var. Elbette ki eğer çağdaş bir ülke olmak istiyorsak, bizim Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na gönülden destek verip, pazar gününe kadar çalışmamız çok önemlidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ, Bingöl, Muş’ta seçim çalışmaları için görevlendirdiği CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Ali Özcan, Adalet Partisi ve Zafer Partisi Elazığ il başkanları ile bir araya geldi.

“ÜLKEMİZİ KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇEVİRECEK BİR SEÇİMDİR”

Ali Özcan, şunları söyledi:

“Elazığ’da da Türkiye’de olduğu gibi milletvekilleri seçimi yapıldı. Çok değerli bir kardeşimizi Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili olarak seçtik.  Önceden Zafer Partisi ve Adalet Partisi bizim ittifakımız içerisinde değildi ama yine de bir biz biliyorduk ki onların gönlünden geçen Cumhur İttifakı içerisinde değil, Millet İttifakı içerisinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekiline destek vermek yatıyordu ve onu verdiler. Ben bunu biliyorum. Onun için onlara da teşekkür ederim. Milletvekilliği seçimi bitmiştir şimdi pazar günü çok önemli bir seçim var. Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Biz gençlerimizin, kadınlarımızın ve Türkiye’de yaşayan her kesimden, her inançtan, her partiden insanı ilgilendiren ve karanlığı aydınlığa çevirecek bir seçimle karşı karşıyayız. Ben isim üzerinde konuşmak istemiyorum. Cumhur İttifakı’nın başında kim var? Millet İttifakı’nın başında kim var? Bundan bahsetmiyorum. Ben sistemden bahsediyorum. Bir tarafta bir krallık, despotizm ve tek adam rejimi; öbür tarafta özgürlüğü ve demokrasiyi, hukuku savunan, kadın erkek eşitliğini savunan, gençlerin geleceği ile ilgili her konuda şeffaf, Türkiye’nin alımında, satımında, ihalesinde tamamen şeffaf olan bir yönetim var. Elbette ki eğer çağdaş bir ülke olmak istiyorsak, bizim Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na gönülden destek verip, pazar gününe kadar çalışmamız çok önemlidir. Biz şimdi milletvekili seçimini bitirdiğimize göre, bizim için bir oy çok önemlidir. Bir oyla Cumhur ittifakı ile hesaplaşma yapılabilir. El birliği ile ve heyecanımızı kaybetmeden çalışmanızı istiyorum. Umut kararımızdır, kararımız ise hedefimizdir. Hedefimiz Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yeniden bu memleketin refaha ve huzura kavuşturmak için Cumhurbaşkanı seçtirmektir.

“KARDEŞİM ESAD’DAN DÜŞMANIM ESED’E GEÇİŞ SÜRECİNDE CUMHURBAŞKANININ İRADESİ YOKTUR”

Ülkemizin en çok ihtiyacı olan şey barıştır, huzurdur ve güvendir. Bunun için de her türlü teröre PKK’ya, FETÖ’ye ve ne kadar terör örgütü varsa onlara karşı bir mücadele vermektir. Zaten sayın genel başkanımız her çıktığı her televizyon konuşmasında şunu söylemektedir; terörü kim destekliyorsa Allah belasını versin. Bin defa Allah belasını versin. Bizim terörle, PKK ile FETÖ ile veya DEAŞ’la hiçbir şekilde birlikteliğimiz olamaz ama her türlü düşünceye her türlü inanca her türlü yaşam tarzına saygılı bir partiyiz ve partinin şimdi bileşenleri, yani sonradan katılan Zafer Partisi ve Adalet Partisi bizim ittifakımıza dahil olmuştur. Ayrıca ülkemizin iliğini sömüren, kaynaklarını tüketen Suriye mültecileri vardır. Suriye mültecileri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanlış uygulamalarından ülkemize girmiştir, ülkemizi perişan etmiştir. Kardeşim Esad’dan düşmanım Esed’e asla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle olmamıştır. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız hiçbir şeyi kendi iradesiyle yapmamaktadır.”

“BUGÜN SANAYİDE ÇALIŞAN MÜLTECİ SAYISI BİZLERDEN DAHA FAZLA”

Adalet Partisi Elazığ İl Başkanı Zülküf Canpolat da 28 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin bir kader seçimi olduğunu ifade etti. Canpolat, herkesi Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermeye davet ederek şöyle konuştu:

“Bir ittifak kuruldu ATA ittifakı olarak Sinan Oğan’ı destekledik. Ama baktık ki, bunun da onlardan hiçbir farkı yok. Yani aynı şeye çalışmışız. Şu anda ittifakımız ayrıldı. Millet İttifakı’na destek vermeye karar verdik. Çevremizde eşimiz, dostumuz, değer verdiğimiz tüm kişiler, herkes, bilsin ki bizler Millet İttifakı’na destek veriyoruz. Bu düzenin bitmesi lazım. 20 yıl oldu. Görünen köy kılavuz istemiyor. Ülkemize mülteciler doldu. Akın akın gelmeye devam ediyorlar. İnanın ki ben kendim sahada, sanayide olduğum için biliyorum. Sanayide bizden fazla mülteci var. Elazığ sanayisinde buna bir dur dememizin zamanı geldi. Bizler Kemal Kılıçdaroğlu’na Millet İttifakı’na destek vermeye karar verdik şimdi PKK ile suçluyorlar kendilerinin yaptığı ortada Şivan Perver ile megri Diyarbakır’da kim oynadı herkes iyi biliyor ha burada davul zurnayla karşılanan hakim savcıların ayaklarına gitmesi zaten Türkiye için rencide edici bir süreçtir bu yani halkımızdan vatandaşlarımızdan tek ricamız Millet İttifakı’na her hep birlikte oy verip destek çıkmamızdır.”

GELİN OYUNUNUZU KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA VERİN”

Zafer Partisi Elazığ İl Başkanı Onur Omrak ise şunları söyledi:

“Zafer Partisi olarak Genel Başkanımız Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın liderliğinde, Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçilerini bir çatı altında toplamak, ülkenin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek, ülkemizi istila eden 13 milyon kaçak sığınmacıyı göndermek ve ülkemize sadakat değil liyakatle yönetilmesini sağlamak için; Kuvayı Milliye ruhuyla çıktığımız bu süreçte 2. tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık. Bizler bu sürecin bir seçim değil referandum olduğunu düşünüyoruz. Anayasa’nın ilk 4 maddesinin değişmez bütünlüğü, PKK, FETÖ, IŞİD terör örgütleriyle etkili bir mücadele yapılması, ülkemizi istila eden 13 milyon kaçak sığınmacı göçmenin gönüllü değil, gerekirse zorla gönderilmesi için,  ülkemizi karanlığa sürükleyenlerin, beşli çetenin, gençleri bu ülkeden kaçıranların, hırsızların, tek derdi makam olanların, çözüm sürecinde teröristlere lojman dağıtanların, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların, tecavüzü savunanların gönderilmesi için bu bir seçim değil bir referandumdur. Zafer Partisi’nin olduğu yerde bölücülük olmaz, adam kayırma olmaz, terör örgütleri ile yalnız mücadele olur. Gelin oyununuzu Kemal Kılıçdaroğlu’na verin, el birliğiyle hepsini gönderelim. Yeter artık göndereceğiz diyelim. Zafer yakın, meşaleleri yakın.”

 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ ALİ ÖZCAN: “BİR TARAFTA KRALLIK, DESPOTİK TEK ADAM REJİMİ; DİĞER TARAFTA ÖZGÜRLÜĞÜ VE DEMOKRASİYİ SAVUNAN ŞEFFAF BİR YÖNETİM VAR”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!