GÜRSEL EROL, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ELAZIĞ’DA YAPTIRACAĞI OKULUN ARAZİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

featured
service

GÜRSEL EROL, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ELAZIĞ’DA YAPTIRACAĞI OKULUN ARAZİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

SAKİNE SERRA TAYLAN

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un girişimi üzerine Elazığ’da okul yapma kararı aldı. Okulun yapılacağı alanda incelemelerde bulunan Gürsel Erol, “Şubat ayı içerisinde ABB Başkanı’mız Mansur Yavaş buraya gelerek temel atma törenini gerçekleştirecek ve söz verdiğimiz okullardan birisini Elazığ’a kazandıracağız” dedi.

Gürsel Erol, ABB’nin kentte inşa edeceği okulun arazine giderek incelemelerde bulundu. 3 bin metrekare eğitim alanı, 500 metrekare kapalı spor salonu ve 4 bin metrekare oturma alanına sahip olacak okulun adının ise ‘Ankara Ortaokulu’ olacağı öğrenildi. Erol, incelemenin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yıldızbağları Ortaokulu alanındayız. Burada yaklaşık olarak 3 bin metrekare eğitim alanı, 500 metrekare de kapalı spor salonu olmak üzere toplamda 3 bin 500 metrekarelik bir okul alanımız olacak. Oturma alanı yaklaşık 4 bin metrekare olacak. Yüklenici firma ile alanı gezdik ve değerlendirdik. Elazığ’ımıza hayırlı olsun. Şubat ayı içerisinde ABB Başkanı’mız Mansur Yavaş buraya gelerek temel atma törenini gerçekleştirecek ve söz verdiğimiz okullardan birisini Elazığ’a kazandıracağız. İnşallah iktidar olduğumuzda da Elazığ’ın yarım kalmış bütün yatırımlarıyla ilgili Elazığ’a istihdam ve katma değer katacak, üretim değerlerine katkı verecek, tüm yatırımları yerinde inceleyerek, planlayarak Elazığ’ın sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Ben, Elazığlı hemşerilerime şunu söylemek istiyorum: Muhalefet partisinin milletvekili olarak, Elazığ’a yaklaşık 400 milyon liralık bir okul yatırımı getirdim. İktidar olduğumuzda bu şehir için ve insanlar için neler yapabileceğimizi düşünün. Okulumuzun şimdiden Elazığ’a ve burada okuyan öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Art’s Magazin  Yurt

GÜRSEL EROL, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ELAZIĞ’DA YAPTIRACAĞI OKULUN ARAZİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!