Güldür Güldür’ün 306. Bölümü YouTube Trendlerinde 1. Sıraya Yerleşti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güldür Güldür'ün 306. Bölümü YouTube Trendlerinde 1. Sıraya Yerleşti

Güldür Güldür’ün 306. Bölümü YouTube Trendlerinde 1. Sıraya Yerleşti

7‘den 77’ye herkesin beğeni ile izlediği, hayatından bir parça bulduğu Güldür Güldür Show 305. bölümü ile sosyal medyada gündem olmuştu.

Gözlerime Bak skecinin tanıtımı yapılmış ama izleyiciler bölüm içinde içeriği izleyemeyince Türkiye’nin gündemine yerleşmişti. 11 Mayıs’ta yapılan duyuru ile “Gözlerime Bak” skecinin 306. Bölümde yayınlayacağı açıklandı.

Güldür Güldür Show’un Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yle ilgili skeci büyük yankı uyandırdı.

Skeçte Aziz Aslan’ın canlandırdığı Nebati, kendisine sorulan sorulara “Bankacılık sektörü ilgi alanım, iki tane kredi kartım var benim ya!”, “Türk Lirası daha fazla değer kaybedemez, dibini gördü. Durdu burada” gibi cevaplar veriyordu. Ayrıca Nebati’nin bir türlü tutmayan enflasyon tahminleri de tiye alınmıştı.

Sansür olarak nitelendirilen bu gelişmelerden sonra konuyu köşesine taşıyan Habertürk yazarı Fatih Altaylı, ismini vermediği bir Show TV yöneticisini aradığını söyledi.

Yönetici şunları söylemiş: “Bir şeyi sansürleyecek olsak, neredeyse yarısını tanıtımda yayınladığımız bir skeci sansürlemezdik. En başından tanıtıma koymazdık. Bunu Güldür Güldür’ün yapımcılarından da teyit edebilirsiniz, bu program içinde siyasi skeçler olmasından da rahatsızlık duymadık. Tam aksine, siyasi hicivin unutulduğu bir ülkede bu geleneğin sürmesini istedik. Bugüne kadar da bir tekine bile dokunmadık. Bir tekini bile çıkarmadık. Sizin de tanıdıklarınız arayıp sorabilirsiniz.

Güldür Güldür'ün 306. Bölümü YouTube Trendlerinde 1. Sıraya Yerleşti

Bu kez de aynen öyle oldu. Ancak tanıtımı yayınladığımız skeç bu hafta yayınlanmadı. Doğru. Ama bu sansürden değil. Tek nedeni bayram haftası olması. Bayram haftası olduğu için ratingler genel olarak düşüktü ve biz de iyi bir skeci ratinglerin ve buna bağlı olarak reklam gelirlerinin daha yüksek olacağı önümüzdeki hafta yayınlanmasını doğru bulduk.

Bugüne kadar çok da ağır eleştiri içeren skeçleri yayınlamış bir kanal olarak, adı geçen bakanın bile güleceği kadar komik olan bir skeci yayınlamamak aklımızdan bile geçmedi. Eğer böyle bir şeyden çekinse idik, siyasi skeç baştan istemez, bu skecin de bu kadar uzun bir tanıtımını yayınlamazdık. Hem bu kadar geniş bir tanıtım yapıp hem de sansür uygulayacak kadar da şuursuz değiliz.”

Bakan Nebati “Keyifle izledim, güldüm ve eğlendim ama gözlerimdeki ışıltıyı göremedim”

Sosyal medyada da gündem olan skeç ile ilgili Bakan Nebati de paylaşımda bulundu.

Skeci alıntılayan Nebati, “Keyifle izledim, güldüm ve eğlendim ama gözlerimdeki ışıltıyı göremedim” ifadelerini kullandı.

İşte Güldür Güldür 306. Bölüm Bakan Nebati Skeci

Güldür Güldür'ün 306. Bölümü YouTube Trendlerinde 1. Sıraya Yerleşti

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!