ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği (MUDEM) arasında tarım işçisi kadınların kadın sağlığı konusunda farkındalığının artırılması amacıyla imzalanan protokol kapsamında altıncı grup eğitimleri başladı.

Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje çağrısı ile 2021 yılında Eskişehir’de çalışan tarım işçisi kadınların “Kadın Sağlığı” konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla artırılması kapsamında hayata geçirilen ve ikinci kez hibe alan projede eğitimler devam ediyor. Proje ile Türk ve yabancı uyruklu tarım işçisi kadınlar ile çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi ve MUDEM, kadınlara sosyal uyumun desteklenmesi, öz bakım ürünlerine erişim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması amacıyla eğitim veriyor. 

EBB Kadın Dayanışma Merkezi’nde 10 Türk ve 10 yabancı kadın tarım işçisinin katıldığı altıncı grup eğitimleri de başladı. Yedinci grup ile devam edecek ve toplamda 9 ay sürecek olan çalışma kapsamında, Alpu ilçesinden 70 Türk tarım işçisi ile Eskişehir merkezindeki 70 yabancı uyruklu tarım işçisi kadın ve eşleri eğitim alacak.

 

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!