ESKİŞEHİR’DEN TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA YEREL TOHUM DAĞITILACAK

featured
service

ESKİŞEHİR’DEN TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA YEREL TOHUM DAĞITILACAK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin (EBB), ‘Bir avuç tohum, bir ömür bağımsızlıktır’ sloganıyla Yerel Tohum Merkezi’nde üretilen tohumları için çevrim içi başvurular, 1-6 Şubat arasında yapılacak. Taleplerin alınması sonrası tohumlar Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırılacak.

Kırsalda yaşama geçirilen projeler ile tarımsal üretime destek vermeye devam eden EBB, üretim alanlarında ürettiği yüz binlerce yerel tohumu, Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmaya devam ediyor. Yurttaşların kendi yerel tohumlarını her yıl çoğaltarak, yerel üretimi artırmayı ve tarımda dışa bağımlılığı azaltmayı hedefleyen proje kapsamında bu yıl da on binlerce tohum toprakla buluşacak.

Tüm Türkiye’de yerel tohumlu üretimi yaygınlaştırmak üzere yapılacak dağıtımla ilgili çevrim içi başvurular, 1-6 Şubat 2023 tarihleri arasında https://eskisehir.bel.tr/tohumtalebi/  bağlantısından yapılacak. Kişi başına 12 çeşit ürünün verileceği çalışmada yerel tohum başvurusunda bulunanlar kargo ücretlerini kendileri ödeyerek tohumları temin edebilecek.

Ülke geneline ulaşacak tohumlar sonrası Eskişehir kent merkezi ve ilçelerde ‘Tohum Takas Şenlikleri’ düzenlenerek yerel tohumlar yurttaşlarla buluşmaya devam edecek.

Art’s Magazin  Yurt

ESKİŞEHİR’DEN TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINA YEREL TOHUM DAĞITILACAK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!