ODUNPAZARI BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİNİ ANLATTI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODUNPAZARI BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİNİ ANLATTI

Odunpazarı Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, Emek Gençlik Merkezi’nde öğrencilere sokak hayvanları ile yaşam ve hayvan sevgisini anlattı.

Geçici Hayvan Bakımevi veteriner hekimleri, Emek Gençlik Merkezi’nde öğrencilere yönelik ‘Sokak Hayvanları İle Yaşam ve Hayvan Sevgisi’ başlıklı bir atölye düzenledi. Yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı atölyede veteriner hekimler çocuklara hayvan sevgisi, sahipsiz hayvanların korunması, beslenmesi, sağlıkları; sahipsiz hayvanlara yaklaşma ve korunma, hayvanların beden dili, hayvan sahiplenme ve sorumluluklar hakkında bilgi verdi.

‘SATIN ALMA SAHİPLEN’

Velilerin de katıldığı eğitimde, Eskişehir’i etkisi altına alan soğuk havanın sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabileceğine dikkat çekildi. Soğuk hava şartlarında sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle onların hayatının kurtulabileceğini vurgulayan veteriner hekimler, başta sokakta yaşayan hayvanlar olmak üzere tüm can dostların, soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için öğrenci ve velilerden duyarlı olmalarını istedi. Eğitimde katılımcılara, ‘Satın alma sahiplen’ çağrısı da yapıldı.

 

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE HAYVAN SEVGİSİNİ ANLATTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!