ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA YÖNELİK ‘SÜT HİJYENİ VE PEYNİR YAPIMI’ EĞİTİMİ 

featured
service

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA YÖNELİK ‘SÜT HİJYENİ VE PEYNİR YAPIMI’ EĞİTİMİ 

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, kırsal mahallelerde yaşayan kadınlara yönelik ‘Süt Hijyeni ve Peynir Yapımı’ eğitimi düzenledi. Yörükkırka Mahallesi’nde başlatılan eğitim, diğer mahallelerde de devam edecek.

Odunpazarı Belediyesi, kırsal kalkınma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yörükkırka Mahallesi’nde yaşayan kadınlar için düzenlenen ‘Süt Hijyeni ve Peynir Yapımı’ eğitimi; Yörükkırka Kültür ve Dayanışma Derneği ve Yörükkırka Mahalle Muhtarı Yakup Akın’ın talebi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un talimatı üzerine Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından başlatıldı.

ÜRETİLEN SÜTE KATMA DEĞER KAZANDIRMAK AMAÇLANIYOR 

Üç gün süren eğitimlere, süt üreticisi ve dernek üyesi kadınlar katıldı. Emekli Ziraat Teknikeri Samettin Kaya ve Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü personeli veteriner hekim Ali Cavit Baysal tarafından verilen eğitimde; kadınlara süt hijyeni, sağım hijyeni, peynir çeşitleri ve peynir yapım teknikleri anlatıldı. Yörükkırka Mahallesi’nde yaşayan kadınlar tarafından üretilen süte katma değer kazandırmayı amaçlayan eğitimlerde, köy ve ev şartlarında yoğurt, kaşar peyniri, beyaz peynir, lor ve labne peynir yapımı ile püf noktaları uygulamalı olarak gösterildi.

Eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu kaydeden kadınlar, “Bizim için çok gerekli bilgiler verildi. Çok memnun kaldık. Başta Belediye Başkanımız Kazım kurt olmak üzere, dernek başkanımız İlhami Yolcular, Muhtarımız Yakup Akın ve eğitimde emeği geçen personele teşekkür ediyoruz” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NDEN KADINLARA YÖNELİK ‘SÜT HİJYENİ VE PEYNİR YAPIMI’ EĞİTİMİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!