ODUNPAZARI’NDA ‘100’ÜMÜZ GÖNLÜMÜZ’ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ODUNPAZARI’NDA ‘100’ÜMÜZ GÖNLÜMÜZ’ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

Odunpazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halk Dansları Topluluğu tarafından ‘100’ümüz Gönlümüz’ isimli halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) 100 dansçının sahne aldığı gösteride; Eskişehir, Van, Artvin, İzmir, Silifke, Gaziantep, Bilecik, Burdur, Bolu ve Antalya yörelerinden halk oyunları oynandı. Geceye, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı. Gecenin sunuculuğunu ise Sunuculuk Atölyesi’nden Fatma Yüzer Deniz üstlendi.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılının coşkuyla, mutlulukla kutlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Kurt, “Seçimlerin sonucu ne olursa olsun, bizim Cumhuriyet’i kutlamamıza hiçbir şey engel olamaz” dedi. 

Orta Asya’dan bugüne kadar Türk folklorunda kadın ile erkeğin birlikte oynadığını belirten Başkan Kurt, “Kadın ve erkek birlikte ve eşittir, sonsuza kadar da öyle kalacak. Kadınlarımızın Cumhuriyet sayesinde elde ettiği kazanımları yok etmeye çalışanlara inat biz; Odunpazarı’nda, Eskişehir’de direneceğiz. Türkiye’de çocukların hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Cumhuriyet’i, üstüne basa basa hatırlatalım, unutmalarına izin vermeyelim” diye konuştu.

Art’s Magazin  Yurt

ODUNPAZARI’NDA ‘100’ÜMÜZ GÖNLÜMÜZ’ HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!