TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI ANLATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI ANLATILDI

Tepebaşı Belediyesi tarafından hazırlanan Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın maddeleri ve uygulamaya yönelik planlamaları düzenlenen toplantı ile birim müdürlerine anlatıldı.

Tepebaşı Belediyesi cinsiyet eşitliği konusunda örnek projeler hayata geçirmeye devam ederken, bu alanda gerçekleştirilen çalışmalara da destek vermeyi sürdürüyor.

Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi (CEMR) tarafından hazırlanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’na imza atmak üzere Tepebaşı Belediyesi Meclisi’nce yetkilendirilen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, geçen aylarda çalışmayı hayata geçirecek imzayı attı. İmzalanan ‘Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı’ ile Tepebaşı Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın (YEEP) maddeleri ve uygulamaya yönelik planlama toplantısı, Sağlık İşleri Müdürlüğü Toplumsal Eşitlik Merkezi tarafından düzenlendi. Birim müdürleri, sendika temsilcileri ve Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi’nin katıldığı toplantının yürütücülüğünü yapan Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği (CEİD) Eskişehir Temsilcisi Hatice Yeşildal, CEMR’in YEEP hazırlama rehberinde sunduğu öneriler ve yapılmış diğer çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Yeşildal ayrıca eylem planında yer alan faaliyetlerin gerçekleştirilmesi konusunda tüm katılımcıların sorumlu olduğunun altını çizdi.

Toplantıda ayrıca Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın basılı hali ve veri toplama form örnekleri katılımcılara verildi.

 

Art’s Magazin  Yurt

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI ANLATILDI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!