Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

TEPEBAŞI KIRSAL KALKINMA KURULU KADIN MECLİSİ TOPLANDI

featured
service

TEPEBAŞI KIRSAL KALKINMA KURULU KADIN MECLİSİ TOPLANDI

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu ile birlikte kırsal mahalle sakini üretici kadınlarla buluştu. Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Kadın Meclisi’nin de toplandığı etkinlikte Başkan Ataç, “Yerel üreticilerimizi, kadınlarımızı, tarım ve hayvancılığa yönelik her adımı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediyesi öncülüğünde kurulan Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu, ilçedeki faaliyetlerini sürdürüyor.

Son olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kırsal mahalle sakini üretici kadınların katılımı ile bir etkinlik düzenlendi. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen etkinliğe, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. Buluşmada kadınların kırsalda gerçekleştirdikleri üretim faaliyetlerinde yaşadıkları sorunlar üzerine anket çalışması yapıldı. Ayrıca Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu kapsamında kadın üreticilerden oluşan Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Kadın Meclisi de ilk kez toplandı.

“KADIN ÜRETİCİLERİMİZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Tüm mahallerden katılım olan toplantıda kadın üreticilere seslnen Başkan Ataç,şöyle konuştu:

“Tepebaşı Belediyesi olarak kadın üreticilerimizin desteklenmesini her zaman önemsedik ve bu yönde çalışmalar gerçekleştirdik. Kadın üreticilerimiz bizim için çok değerli. Kadınlarımız da kendilerine sunulan fırsatı çok güzel değerlendiriyor ve üretimi başarı ile gerçekleştirerek kendilerine kazanç sağlıyor. Kadın Üretici Ürün Satış Noktası ve çilek fidesi desteği projelerimiz bunun en somut örneklerinden. Bugün gelinen noktada son derece kaliteli, bolca ürün elde ediyorlar, emeklerinin de karşılığını alıyorlar. Öte yandan Kırsal kalkınmaya da verdiğimiz önem doğrultusunda yerel üreticilerimizi, kadınlarımızı, tarım ve hayvancılığa yönelik her adımı desteklemeye devam edeceğiz. Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulumuz ile de bu anlamda verimli bir iş birliği sürdürüyoruz. Tepebaşı Belediyesi olarak tüm olanaklarımız ile kadın üreticilerimizin arkasında olmaya devam edeceğiz.”

Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu Başkanı Mehmet Kızılinler de üreticiler ve belediyenin iş birliği halinde olmasının ve kadın üreticilerin üretim meseleleri üzerine doğrudan söz almasının önemli olduğunu kaydetti. Kızılinler, “Kadının olmadığı bir projenin tam olarak başarıya ulaşması mümkün değildir, felsefesinden yola çıkan Tepebaşı Kırsal Kalkınma Kurulu, yeni dönem faaliyetlerinin temelini oluşturabilmek için başladığı çalışmalarına Kırsal Kalkınma Kadın Meclisi’ni toplayarak yeni bir boyut kazandırdı” dedi.

Tepebaşı’nın kırsal mahallelerinde üretimin içerisinde yer alan kadınlar, katıldıkları Kırsal Kalkınma Kadın Meclisi’nde bölgelerindeki üretim konusunda bilgi verdi. Kadınlar, Tepebaşı Belediyesi’ne de üreticilere ve kadınlara sağladığı desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Etkinlik, katılımcı kadınlara 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Tepebaşı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından organik sıvı gübre hediye edilmesi ile sona erdi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

TEPEBAŞI KIRSAL KALKINMA KURULU KADIN MECLİSİ TOPLANDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!