ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

featured
service

ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Mülteci Destek Derneği (MUDEM) arasında imzalanan, tarım işçisi kadınların kadın sağlığı konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla artırılması protokolü kapsamında, 12 Türk 12 yabancı kadın tarım işçisinin katıldığı üçüncü grup eğitimleri başladı. 

Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje çağrısı ile 2021 yılında kentte çalışan tarım işçisi kadınların ‘Kadın Sağlığı’ konusunda farkındalıklarının eğitim yoluyla artırılması kapsamında hayata geçirilen ve ikinci kez hibe alan projenin eğitimleri devam ediyor. Projeyle, Türk ve yabancı uyruklu tarım işçisi kadınlar ile çalışmalarına başlayan EBB ve MUDEM, kadınlara sosyal uyumun desteklenmesi, öz bakım ürünlerine erişim, cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması amaçlı eğitimler düzenliyor.

EBB Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde eğitimler 5 hafta sürecek ve 5 Aralık’ta tamamlanacak. Dördüncü grup ile devam edecek ve toplamda 9 ay sürecek olan eğitimler kapsamında, Alpu ilçesinden 70 Türk tarım işçisi ile Eskişehir merkezindeki 70 yabancı uyruklu tarım işçisi kadın ve eşleri eğitim alacak.

 

 

ESKİŞEHİR’DE TARIM İŞÇİSİ KADINLAR İÇİN EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!