Finance Redefined DeFi Bültenine Göre Geçtiğimiz Hafta

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finance Redefined DeFi Bültenine Göre Geçtiğimiz Hafta

Kripto Haberleri – Bu haber bülteninde geçtiğimiz haftanın kapsamlı bir özetinin yanı sıra kaçırmış olabileceğiniz olaylar da yer almaktadır.

Table of Contents

Toggle

Finance Redefined DeFi Bültenine Göre Geçtiğimiz Hafta

Tıpkı Ethereum’un 2017’deki en parlak dönemine paralel olarak Solana’da da yaklaşık bir haftadır devam eden ve işlemlerde hata oranının yüksek olmasına neden olan bir ağ tıkanıklığı sorunu yaşanıyor. Yaşanan sorun bir tasarım hatasından ziyade bir arıza olarak tanımlanırken, Solana mühendisleri çözüm için kendilerine 15 Nisan’a kadar süre tanıdı.

Öte yandan Binance Labs, Bitcoin oluşturma mekanizması olan BounceBit’e yatırım yaparak DeFi alanındaki çalışmalarını tekrar kripto paraya yoğunlaştırdı. Bir diğer haber ise, rakiplerinin şirketin beklentileri karşılayamadığı yönündeki suçlamaları ve yönetimin çöktüğü iddialarına yanıt olarak Solana merkezli DeFi protokolü MarginFi’den para çekme işlemlerinin 190 milyon dolardan fazla arttığı yönünde. Makalenin ilerleyen bölümlerinde bu haberlerin ayrıntılarına ve çok daha fazlasına yer verilmiştir.

Solana Mühendislerinin Sorunu Çözmesi İçin 2 Günü Kaldı

Bir süre önce Solana’nın hatalı işlem oranında keskin bir artışa yol açan “uygulama hatasını” gidermek amacıyla, platform geliştiricileri çözümü 15 Nisan’a kadar hayata geçirmeyi umuyor.

Solana’nın mevcut sorunu bir tasarım hatası değil; bir uygulama hatası.

Mert Mümtaz, Helius Labs CEO’su

Arkham, Rakiplerini Suçladı

Arkham, şirketin kendi yerel ARKM tokenlerini transfer etmesiyle ilgili soruların ortaya çıkmasının üzerine, rakiplerini korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) tohumları ekmek amacıyla “yanlış söylentiler yaymakla” itham etti. Rakip blockchain analiz şirketi Nansen’e göre Arkham, son iki gün içinde yaklaşık 25,2 milyon ARKM’yi (56 milyon $) kayıtsız cüzdanlara ve kripto para piyasası Binance’e aktardı.

Binance Labs Aracılığı İle BounceBit’e Yatırım Yapıldı

En büyük kripto para borsası Binance, bünyesinde yer alan risk sermayesi kolu Binance Labs ile yeniden yapılandırma protokolü BounceBit‘e yatırım yaptı. Binance’in kurucu ortağı ve Binance Labs’ın başkanı, BounceBit’in merkezi finans ve DeFi özelliklerini bir araya getirerek Bitcoin’in faydasını arttıracağını belirtti.

MarginFi CEO’su İstifa Etti

Bir kredi verme protokolü olan MarginFi‘nin CEO’sunun aniden istifa etmesi ve rakiplerinin şirketi görevi kötüye kullanmakla suçlamasının ardından, önceki iki gün içinde yaklaşık 200 milyon dolarlık kullanıcı fonu ağdan çekilmişti. Son döneme kadar MarginFi’nin CEO’su olarak görev yapan Edgar Pavlovsky, şirket içinde ve dışında ortaya çıkan çatışmaları öne sürdü ve 10 Nisan’da istifa ettiğini açıkladı.

DeFi Tokenleri İyi Bir Hafta Geçirdi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, DeFi’nin piyasa değerine göre ilk 100 tokeninin haftayı iyi geçirdiğini ortaya koyuyor. Hatta bu tokenlerin büyük çoğunluğu haftalık grafiklerde yeşil alanda işlem gördü. DeFi teknolojilerinin kilitli toplam değeri 100 milyar doların üzerine çıktı.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw==

Kripto Haberleri ve Gündemini Takip Etmek İçin Crypto Data Space‘i Ziyaret Edin

Kripto Haberleri

Finance Redefined DeFi Bültenine Göre Geçtiğimiz Hafta

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!