6. GELENEKSEL İSMET ATLI GÜREŞLERİ KOZAN’DA BAŞLIYOR

featured
service

6. GELENEKSEL İSMET ATLI GÜREŞLERİ KOZAN’DA BAŞLIYOR

6. Geleneksel İsmet Atlı Karakucak Güreşleri, 24 Eylül cumartesi günü, Adana’nın Kozan ilçesinde, yaklaşık bin sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Kozan Kaymakamlığı, Kozan Belediyesi, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu, Adana Valiliği Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türk Güreş Vakfı Adana Şube Müdürlüğü’nce düzenlenen organizasyonla ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Türk Güreş Vakfı Adana Şube Başkanı Mustafa Dönmez, güreşlerle ilgili bilgi verdi, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“İSMET ATLI, DÜNYAYA ‘TÜRK GİBİ KUVVETLİ’ DEDİRTEN SPORCUMUZ”

Adanalı İsmet Atlı’nın Türk sporu için çok önemli bir isim olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “İsmet Atlı gibi üst seviyede uluslararası başarılara imza atan güreşçilerimiz yurt dışında şanlı bayrağımızı dalgalandıran, ‘Türk gibi kuvvetli’ dedirten sporcularımızdır. Ata sporumuz güreşe ilgiyi artırmak için çalışıyoruz. Bu yıl toplamda 270 bin lira ödül dağıtılacak. Geçen yıl 588 sporcunun mücadele ettiği güreşlere bu yıl bin civarında sporcu iştirak edecek. Güreş sporu adına bu denli katılımın olması çok sevindirici bir gelişme” dedi.

6. GELENEKSEL İSMET ATLI GÜREŞLERİ KOZAN’DA BAŞLIYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!