KARBEM’DEN YKS’DE YÜZDE 81’LİK BAŞARI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KARBEM’DEN YKS’DE YÜZDE 81’LİK BAŞARI

Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde (KARBEM) YKS’ye hazırlanan öğrenciler, açıklanan sonuçlara göre, yüzde 81,18’lik  önemli bir başarı oranı yakaladılar. KARBEM’e devam edip tercih yapan 202 öğrenciden 164’ü üniversiteye yerleşmeyi başardı. 38 öğrenci ise ek tercih döneminde şansını deneyecek.

Üniversiteye yerleşen öğrencilerden 1’i Tıp, 1’i Diş Hekimliği, 10’u Sağlık Bilimleri, 9’u Mühendislik ve Mimarlık, 5’i Eğitim, 10’u Fen Edebiyat, 24’ü İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinde okumaya hak kazandı. Ayrıca GSF, İlahiyat, Turizm, İletişim fakülteleriyle Milli Savunma Üniversitesi, MYO Önlisans programlarını tercih eden öğrenciler de oldu.

BAŞKAN SELVİTOPU, ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, “Çocuklarımız her geçen yıl daha da zorlaşan bir hazırlık sürecinden geçip bu sınava giriyor. Üniversiteye yerleşen, yerleşmeyen tüm öğrencilerle öğretmenlerimizi emeklerinden ötürü kutluyorum” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliğini sağlamayı amaçladığını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu kapsamda 1000’i aşkın öğrencimiz KARBEM’de ücretsiz olarak lise ve üniversitelere hazırlandı. KARBEM’in LGS ve YKS başarı oranları ortada. Gelecek yıllarda da aynı anlayışla eğitimi desteklemeye, ülkemizin yarınları olan çocuklarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

KARBEM öğrencileri bu yılki LGS’de de yüzde 98.5’lik başarı oranı yakalamıştı.

 

KARBEM’DEN YKS’DE YÜZDE 81’LİK BAŞARI Art’s Magazin Yurt

KARBEM’DEN YKS’DE YÜZDE 81’LİK BAŞARI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin - En Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!